Stworzenie przestrzeni rekreacyjnej dla mieszkańców dzielnicy na terenie Leśnej Polany w okolicy ulicy Szafranowej – BO Gdynia

Stworzenie przestrzeni rekreacyjnej dla mieszkańców dzielnicy na terenie Leśnej Polany w okolicy ulicy Szafranowej

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Stworzenie przestrzeni rekreacyjnej dla mieszkańców dzielnicy na terenie Leśnej Polany w okolicy ulicy Szafranowej

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
DAB/0051
Dzielnica
Dąbrowa
Autor projektu
Anna Brzeska-Cupisz
E-mail
india@onet.pl
Telefon
502663384
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

Leśna Polana ul.Szafranowa, Gdynia Dąbrowa

Opis:

Leśna Polana to miejsce, w którym mieszkańcy dzielnicy Dąbrowa spotykają się na biegach oraz lokalnych festynach. To tutaj chodzą na spacery, pograć w piłkę czy odpocząć. Polana jest jednym z niewielu miejsc w Gdyni, gdzie można rozpalić klasyczne ognisko i posiedzieć przy nim, aż do późnego wieczora.
Projekt przewiduje stworzenie przestrzeni rekreacyjnej dla mieszkańców dzielnicy w każdym wieku poprzez postawienie na polanie trzech stołów wraz z ławami 10-cio osobowymi (w tym jedna przystosowana dla niepełnosprawnych), dużego stołu z ławami na 20 osób, trzech koszy na śmieci oraz ośmiu dwumetrowych ławek zakotwiczonych dookoła miejsca na ognisko, a także jednego stanowiska grillowego o średnicy około 120 cm. Dookoła ogniska powstanie kamienny okrąg o średnicy około 3 metrów.
Obniżony zostanie również mały odcinek krawężnika od strony ul Szafranowej w stronę ścieżki prowadzącej do leśnej polany, co ułatwi dostęp na teren leśny osobom niepełnosprawnym.
W długoterminowym projekcie Leśnej Polany przewidziano również wykonanie oświetlenia energooszczędnego wzdłuż ścieżki biegnącej przy polanie od strony ulicy Rdestowej, a także w okolicach wiat piknikowych. Docelowo nad wszystkimi ławami i stołami oraz nad ogniskiem mają znaleźć się specjalistyczne zadaszenia chroniące, a także wiata na drewno.

Szacunkowa łączna wartość projektu

94855 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki