Spotkania kulturalno-edukacyjne, gry planszowe, zabawki, książki i audiobooki w Bibliotece na Pustkach – BO Gdynia

Spotkania kulturalno-edukacyjne, gry planszowe, zabawki, książki i audiobooki w Bibliotece na Pustkach

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Spotkania kulturalno-edukacyjne, gry planszowe, zabawki, książki i audiobooki w Bibliotece na Pustkach

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/PCD/0001
Dzielnica
Pustki Cisowskie - Demptowo
Autor projektu
Renata Klein
E-mail
renata.klein@interia.pl
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

Biblioteka Pustki Cisowskie w Przystani Chabrowa 43

Opis:

W bibliotece, przez cały rok, odbywać się będzie szereg działań skierowanych do różnych grup wiekowych: dzieci, młodzieży, rodziców/opiekunów z dziećmi, seniorów.

Oprócz aktywizacji kulturalnej odbędzie się również integracja mieszkańców.
Biblioteka Pustki Cisowskie będzie miejscem, w którym będzie można zobaczyć literackie spektakle, wziąć udział w eksperymentach i pokazach naukowych, zajęciach edukacyjnych, zagrać w najnowsze gry planszowe (lub wypożyczyć je do domu), pobawić się zabawkami, lub po prostu spotkać się z sąsiadem i zrelaksować z książką i audiobookiem.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, czytelników Biblioteka Pustki Cisowskie w Przystani Chabrowa 43 zaprosi na cykl wydarzeń kulturalno-edukacyjnych :

– cykl literackich spektakli teatralnych: kontakt z szeroko rozumianą sztuką i literaturą jest bardzo ważnym elementem rozwoju emocjonalnego i społecznego każdego dziecka. Z jednej strony posłuży jako bierna rozrywka i relaks a z drugiej będzie motorem do poszerzania gamy doznań estetycznych, pobudzi umysł.

– eksperymenty i pokazy naukowe – cykl spotkań edukacyjnych: pozwoli na lepsze zapamiętywanie wiadomości, pozwoli zrozumieć procesy zachodzące w przyrodzie, nauczy stosować nabytą wiedzę w różnych sytuacjach a jednocześnie będzie atrakcyjnym i niezapomnianym widowiskiem pobudzającym wszelkie zmysły.

– wypożyczenia nowych zbiorów – biblioteka wzbogaci ofertę o nowe gry planszowe, książki, audiobooki i zabawki, które można wypożyczyć i zabrać do domu. Dzięki temu przyczyni się do integracji członków rodzin, pozwoli się zabawić, poczytać książki, posłuchać audiobooków również w podróży.

Biblioteka Pustki Cisowskie w Przystani Chabrowa 43 zyskała w 2022 roku nową siedzibę. W związku z tym pragnie stawić czoła potrzebom mieszkańców i stać się atrakcyjnym punktem na mapie kulturalnej dzielnicy.
Projekt ma na celu aktywizację kulturalną poprzez wydarzenia kulturalne – literacki cykl spotkań teatralnych, również zapewnienie rodzinnej rozrywki poprzez pokazy eksperymentów i pokazów naukowych i wzbogacenie zbiorów biblioteki o nowe gry planszowe, zabawki, książki i audiobooki dla każdej grupy wiekowej.
Przedsięwzięcie zintegruje mieszkańców i pozwoli spędzić czas w przyjaznej i kulturalnej atmosferze. Ideą przewodnią projektu jest bowiem rozwój poprzez wspólną zabawę i edukację, aktywizacja do pożytecznego spędzania czasu wolnego, rozwijania wrażliwości, pasji i nawyków kulturalnych już od najmłodszych lat.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Cykl 6 spektakli teatralnych dla rodziców z dziećmi od lat 3.6600 zł
Cykl 6 spotkań i warsztatów edukacyjnych dla dzieci od lat 3 i młodzieży.6600 zł
Zakup zbiorów ( gry planszowe, zabawki, książki, audiobooki) dla każdej grupy wiekowej.6400 zł
Promocja i reklama - ulotki i plakaty400 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

20000 zł

Załączniki