Spędzaj czas kulturalnie w Bibliotece Pustki Cisowskie – teatrzyki, eksperymenty naukowe, gry planszowe – BO Gdynia

Spędzaj czas kulturalnie w Bibliotece Pustki Cisowskie – teatrzyki, eksperymenty naukowe, gry planszowe

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Spędzaj czas kulturalnie w Bibliotece Pustki Cisowskie – teatrzyki, eksperymenty naukowe, gry planszowe

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2022/PCD/0004
Dzielnica
Pustki Cisowskie - Demptowo
Autor projektu
Renata Klein
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2022

Lokalizacja projektu:

Biblioteka Pustki Cisowskie w Przystani Chabrowa 43

Opis:

Odnowiona Biblioteka Pustki Cisowskie będzie istotnym (jedynym) punktem na mapie kulturalnej dzielnicy.

„Nowa przestrzeń, nowe oczekiwania, bogatsza oferta kulturalna.”

W bibliotece, przez cały rok, odbywać się będzie szereg działań skierowanych do różnych grup wiekowych.

Oprócz aktywizacji kulturalnej odbędzie się również integracja mieszkańców.
Biblioteka Pustki Cisowskie stanie się nowoczesnym miejscem, w którym będzie można zobaczyć literackie spektakle, wziąć udział w eksperymentach naukowych a nawet zagrać w najnowsze gry planszowe (lub wypożyczyć je do domu) lub po prostu spotkać się z sąsiadem i zrelaksować z książką.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, czytelników Biblioteka Pustki Cisowskie w Przystani Chabrowa 43 zaprosi na cykl wydarzeń kulturalno-edukacyjnych:

– cykl literackich spektakli teatralnych: kontakt z szeroko rozumianą sztuką i literaturą jest bardzo ważnym elementem rozwoju emocjonalnego i społecznego każdego dziecka. Z jednej strony posłuży jako bierna rozrywka i relaks a z drugiej będzie motorem do poszerzania gamy doznań estetycznych, pobudzi umysł.

– eksperymenty naukowe – cykl spotkań edukacyjnych: pozwoli na lepsze zapamiętywanie wiadomości, pozwoli zrozumieć procesy zachodzące w przyrodzie, nauczy stosować nabytą wiedzę w różnych sytuacjach a jednocześnie będzie atrakcyjnym i niezapomnianym widowiskiem pobudzającym wszelkie zmysły.

– wypożyczenia nowych zbiorów – gier planszowych: biblioteka wzbogaci ofertę o nowe gry planszowe, które można wypożyczyć i zabrać do domu. Dzięki temu przyczyni się do integracji członków rodzin. Gry bowiem umożliwią rodzinom wspólne i atrakcyjne spędzenie czasu wolnego, kształtowanie węzłów rodzinnych oraz logicznego myślenia.

Biblioteka Pustki Cisowskie w Przystani Chabrowa 43 zyskała w 2022 roku nową siedzibę. W związku z tym pragnie stawić czoła potrzebom mieszkańców i stać się atrakcyjnym punktem na mapie kulturalnej dzielnicy.
Projekt ma na celu aktywizację kulturalną poprzez wydarzenia kulturalne – literacki cykl spotkań teatralnych, również zapewnienie rodzinnej rozrywki poprzez pokazy eksperymentów naukowych i wzbogacenie zbiorów biblioteki o nowe gry planszowe dla każdej grupy wiekowej.
Przedsięwzięcie zintegruje mieszkańców i pozwoli spędzić czas w przyjaznej i kulturalnej atmosferze. Ideą przewodnią projektu jest bowiem rozwój poprzez wspólną zabawę i edukację, aktywizacja do pożytecznego spędzania czasu wolnego, rozwijania wrażliwości, pasji i nawyków kulturalnych już od najmłodszych lat.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Cykl 6 spektakli teatralnych dla rodziców z dziećmi od lat 36000 zł
Cykl 5 spotkań edukacyjnych (eksperymenty naukowe) dla dzieci od 7 lat i młodzieży5000 zł
Zakup gier do wypożyczenia dla każdej grupy wiekowej.3700 zł
Promocja i reklama - ulotki i plakaty300 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

15000 zł

Załączniki