Skrzyżowanie ulic Grabowo i Komandorska – uspokojenie ruchu i poprawa widoczności. – BO Gdynia

Skrzyżowanie ulic Grabowo i Komandorska – uspokojenie ruchu i poprawa widoczności.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Skrzyżowanie ulic Grabowo i Komandorska – uspokojenie ruchu i poprawa widoczności.

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2015/165
Dzielnica
Grabówek
E-mail
mj_kujawscy@wp.pl
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2015

Lokalizacja projektu:

Projekt obejmuje odcinek ul. Grabowo od ul. Kapitańskiej do ul. Morskiej oraz odcinek ul. Komandorskiej od skrzyżowania z ul. Grabowo do przystanku autobusowego linii 102.

Opis:

Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na skrzyżowaniu ulic Grabowo i Komandorska. Samochody nieprawidłowo zaparkowane wzdłuż ulicy Grabowo minimalizują widoczność zarówno pieszych jak i kierujących. Zagraża to życiu wielu dzieci korzystających z tego przejścia w drodze do/ze Szkoły Podstawowej nr 17 oraz dzieci idących do Miejskiego Domu Kultury. Wielokrotne zgłoszenia do Straży Miejskiej o nieprawidłowym parkowaniu nie rozwiązują problemu – kierowcy nadal łamią przepisy drogowe i parkują w miejscach niedozwolonych. Misją projektu jest uspokojenie ruchu poprzez montaż progu zwalniającego na ul. Grabowo, na odcinku między ul. Komandorską i ul. Kapitańską. Ten fragment ulicy jest delikatnym zakrętem, co jest kolejnym powodem ograniczenia pola widzenia zarówno pieszych zamierzających przejść przez pasy jak i kierowców zbliżających się do tego przejścia. Kolejnym działaniem jest instalacja znaków w obrębie skrzyżowania: 1. 3 sztuk znaków ostrzegawczych A-17. Projekt zakłada również możliwość ustawienia poręczy ochronnych uniemożliwiających kierowcom parkowanie w miejscach, w których widoczność jest najbardziej ograniczona.

Kalkulacja kosztów:

1. Wykonanie progu zwalniającego: próg wyspowy (2x2m) wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym ok. 6802,11 zł. 2. Zamontowanie 45mb poręczy ochronnych sztywnych z pochwytem i przeciągiem z rur stalowych: 45mb x 362,90 zł = 16330,50 zł. 3. Zainstalowanie znaków drogowych: 2x A-17 + 2x słupek do jednego znaku tj. 2x 335,14 + 2x 365,21 = 1400,72 zł, 1x A-17 + obejmy tj. 335,14 + 12,30 = 347,44 zł.

Szacunkowa łączna wartość projektu

24880.77 zł

Załączniki