SKATEPARK ul. Malinowa – BO Gdynia

SKATEPARK ul. Malinowa

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie SKATEPARK ul. Malinowa

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
PCD/0018
Dzielnica
Pustki Cisowskie - Demptowo
Autor projektu
Rogała Emilia
E-mail
emilia.rogala@op.pl
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

ul. Malinowa/Chabrowa

Opis:

Projekt jest odpowiedzią na oczekiwania dzieci i młodzieży na bezpieczne i atrakcyjne miejsce do uprawiania sportów związanych z poruszaniem się na hulajnodze, deskorolce, rolkach czy rowerze bmx. Miejsce to ma służyć aktywizacji i integracji młodych mieszkańców okolicy, a zaawansowanym odbiorcom do doskonalenia swoich umiejętności sportowych. Potrzebę powstania takiego obiektu potwierdza częsty widok młodzieży skaczącej na deskach czy hulajnogach w miejscach dzielnicy do tego nieprzystosowanych.
Przewiduje się umiejscowienie skateparku na powierzchni do 200m2 na niezagospodarowanym terenie pomiędzy ul. Malinową i Chabrową. Powstanie obiektu w założonej wielkości maksymalnej uzależnione jest od określenia takich możliwości w dokumentacji projektowej. Dojście zostałoby zapewnione od strony ul. Chabrowej. Zakłada się powstanie nawierzchni betonowej obiektu, ewentualnie z płyt niefazowanych maksymalnej wielkości. Optymalne byłoby zaprojektowanie betonowych elementów skateparku (quarterp pipe /bank ramp, funbox lub grindbox, poręcz, pompka), ewentualnie betonowych w połączeniu z modułowymi. Projekt zakłada powstanie także małej architektury (ławki, stojaki, kosze na śmieci) oraz przesadzenie istniejących na terenie krzewów np. wzdłuż obiektu.
Załączono linki do stron z przykładowymi podobnymi obiektami:
https://www.techramps.com/projekty-skateparkow,ii/przykladowe-skateparki,ibg/przykladowy-skatepark-betonowy-nr-132014,bfbed

Gordon Park Skate Spot


https://www.spohnranch.com/portfolio/woodside-park-skate-spot/
https://www.spohnranch.com/portfolio/channing-park-skatepark/

Benito Juarez Park Skate Spot

Szacunkowa łączna wartość projektu

270000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki