Siłownia Street Workout Bulwar Nadmorski – BO Gdynia

Siłownia Street Workout Bulwar Nadmorski

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Siłownia Street Workout Bulwar Nadmorski

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2015/213
Dzielnica
Wzgórze Św. Maksymiliana
E-mail
kasia.opal@wp.pl
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2015

Lokalizacja projektu:

Bulwar nadmorski. Odcinek zieleni pod lasem pomiędzy restauracją Barracuda, a Skwerem Arki Gdynia na długości istniejącego muru oporowego. Działka należy do Miasta Gdynia, nr działki 809/143. Zdjęcia w załączeniu.

Opis:

Bulwar Nadmorski, przy którym planowana jest Siłownia Street Workout położony jest w jednym z najbardziej reprezentacyjnych i kultowych miejsc Gdyni. Ilość osób regularnie uprawiających sporty wzrasta co roku, co wiąże się z powiększeniem liczby użytkowników zewnętrznych przyrządów do ćwiczeń. Obecne zagospodarowanie terenu w postaci drążków do ćwiczeń pomiędzy restauracją Barracuda, a Skwerem Arki Gdynia szpeci swoim wyglądem, a stan techniczny daleki jest od ideału. Mam na myśli zużycie elementów takich jak drążki, które uległy wykrzywieniu, czy też nawierzchnia, która po opadach deszczu zamienia się w błoto. Problemem jest również zbyt mała, jak na ilość chętnych, liczba elementów do ćwiczeń. Tworzy to kolejki i zniechęca do aktywności fizycznej. Niedawno wybudowana siłownia, która znajduje się nieopodal znakomicie spełnia oczekiwania osób starszych, a należy pamiętać, iż młodsze pokolenia również chciałoby rozwijać się w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Za możliwą do wykorzystania kwotę można stworzyć nową, powiększoną siłownię, która spełniać będzie oczekiwania wciąż powiększającej się grupy osób ćwiczących na Bulwarze Nadmorskim. Realizacja projektu rozpocząć powinna się od wycięcia czterech drzew i przycięcia gałęzi kilku innych drzew znajdujących się na skarpie. Siada tam wiele ptaków zanieczyszczających urządzenia oraz wszystko, co akurat znajduje się poniżej;) Murek wybudowany dookoła zabezpieczy piasek wewnątrz obiektu. Obłożenie istniejącego muru płytami z betonu architektonicznego nada całości nowoczesny i miejski charakter, co znacznie poprawi wizerunek tego zapomnianego przez miasto miejsca. Mam nadzieję, że w razie pomyślnego głosowania obywateli, władze będą konsultowały ze mną projekt (na etapie projektowania jak i przy wyborze produktu), tak aby efekt końcowy w pełni spełniał oczekiwania mieszkańców Gdyni.

Kalkulacja kosztów:

Budowa obiektów do ćwiczeń typu Plac Sportów Miejskich przeznaczonych do takich dyscyplin jak crossfit, street workout, parkour na nawierzchni żwirowej (piaszczystej) o powierzchni około 260m2. Elementy parku: Drążki 270x240+300, 2x Wieża, 2x Drabinka pionowa, 2x Drabinka pozioma, Drążek “żmijka”, 2x Kółka gimnastyczne, 2x Pole Dance, Lina do wspinania, 2x Zestaw drążków niskich, 2x Ławka skośna, 3x Poręcze równoległe wysokie, 2x Poręcze skośne, 2x Poręcze niskie, Razem (elementy i wymiana nawierzchni) 105826,00 zł Wykonanie betonowego obrzeża (ok. 50 mb, wys. nad ziemią około 60cm) oraz pochylni umożliwiającej wejście na obiekt również osobom niepełnosprawnym - 8000,00 zł Obłożenie istniejącego muru oporowego płytami z betonu architektonicznego (ok.22m2) - 7000,00 zł. Wycięcie 4 drzew i gałęzi - 6000,00 zł. Demontaż i utylizacja istniejącej infrastruktury - 7000,00 zł. Dokumentacja projektowa oraz ekspertyza instniejącego muru oporowego - 15000,00 zł.

Szacunkowa łączna wartość projektu

148826 zł

Załączniki