Sensoryczno-naukowa ścieżka edukacyjna dla mieszkańców Gdyni na terenie wokół Szkoły Podstawowej nr 47 i Przedszkola nr 55 – BO Gdynia

Sensoryczno-naukowa ścieżka edukacyjna dla mieszkańców Gdyni na terenie wokół Szkoły Podstawowej nr 47 i Przedszkola nr 55

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Sensoryczno-naukowa ścieżka edukacyjna dla mieszkańców Gdyni na terenie wokół Szkoły Podstawowej nr 47 i Przedszkola nr 55

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

Imię i nazwisko: Artur Krauza

E-mail: akrauza@gmail.com

ID projektu:

2019/80

Status

Lokalizacja projektu:

Sensoryczno- naukowa ścieżka edukacyjna miałaby powstać na terenach Szkoły Podstawowej nr 47 i Przedszkola nr 55 w Gdyni.

Opis:

Na terenie wokół Szkoły Podstawowej nr 47 i Przedszkola nr 55 chcemy stworzyć ogólnodostępną, sensoryczno- naukową ścieżkę edukacyjną składający się z 15 interaktywnych urządzeń. Projekt zakłada stworzenie trzech tematycznych stref: Sensoryki, Nauki i Optyki.

W skład Strefy Sensoryki wejdą takie elementy jak eko-kuchnia, eko-memory, tablica magnetyczna z kulodromem i panel sensoryczny. Drugą strefą będzie Strefa Nauki, a w niej kompas, wir wodny, zegar słoneczny, wielokrążek, kołyska Newtona oraz głuchy telefon. Trzecią strefą będzie Strefa Optyki, złożona z takich urządzeń jak: film animowany bliźniacze lustra, koło optyczne wersja napędzana korbką, naukowy Hex oraz pisanie lustrzane.

Celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do mądrej zabawy na świeżym powietrzu. Wybrane urządzenia mają za zadanie przekazywanie wiedzy poprzez zabawę, dzięki czemu dzieci i młodzież chętniej zgłębią tajniki nauki.

Sensoryczno-naukowa ścieżka edukacyjna będzie dostosowana do osób w różnym wieku (od kilkulatków do seniorów) oraz do osób z niepełnosprawnością ruchową.

Szacunkowa łączna wartość projektu

192296 zł

Załączniki