Samoobsługowa Biblioteka 24/7 – zakup urządzenia dla dzielnicy Chwarzno-Wiczlino – BO Gdynia

Samoobsługowa Biblioteka 24/7 – zakup urządzenia dla dzielnicy Chwarzno-Wiczlino

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Samoobsługowa Biblioteka 24/7 – zakup urządzenia dla dzielnicy Chwarzno-Wiczlino

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Chwarzno - Wiczlino
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Podane lokalizacje są orientacyjne, do uzgodnienia na etapie realizacji. Biblioteka samoobsługowa powinna stanąć możliwie w centrum dzielnicy, tak, aby być urządzeniem jak najbardziej dostępnym, konkretne miejsce zostanie ustalone po konsultacji z Miejską Biblioteką Publiczną w Gdyni i ZDiZ. Obiekt nie jest trwale związany z gruntem, można go ewentualnie przenieść.

Opis:

Dzielnica Chwarzno-Wiczlino jest dzielnicą oddaloną od centrum Gdyni, bez osiedlowej biblioteki. Urządzenie zapewniłoby dostęp do 24 godzinnej wypożyczalni książek, włączyłoby dzielnicę w sieć gdyńskiej biblioteki publicznej, ułatwiło dostęp do tej podstawowej formy kultury, propagowało czytelnictwo. Bardzo ważna jest dogodna lokalizacja urządzenia, możliwie przy ruchliwych ciągach komunikacyjnych, w centrum dzielnicy, w miejscu zadaszonym i osłoniętym od warunków atmosferycznych.
Biblioteka samoobsługowa powinna stanąć w centrum dzielnicy, tak, aby być urządzeniem jak najbardziej dostępnym, konkretne miejsce zostanie ustalone po konsultacji z Miejską Biblioteką Publiczną w Gdyni i ZDiZ.
Urządzenie wygląda jak popularne paczkomaty, wyposażone jest w przeźroczyste skrytki zapełnione przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdyni popularnymi tytułami, gdzie po zeskanowaniu karty bibliotecznej bądź karty mieszkańca Gdyni można wypożyczyć książkę. Zwrotu również dokonuje się za pośrednictwem urządzenia, zwrócona książka jest od razu gotowa do wypożyczenia dla następnego Czytelnika.
W razie uruchomienia filii biblioteki publicznej na terenie dzielnicy urządzenie można przenieść w jej pobliże (lub pozostawić w tym samym miejscu), samoobsługowa biblioteka może nadal uzupełniać ofertę filii i poszerzać ją o 24godzinny dostęp do wypożyczania i zwrotu książek.

Reklama:
Informacje o projekcie winny być zamieszczone w mediach (Ratusz, Facebook, Gdynia Kulturalna, strona www biblioteki, Gdynia Rodzinna, strona www Rady Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino).

Budżet:
Kalkulację przygotowano w oparciu o koszty planowane. W trakcie realizacji projektu zaplanowane kwoty mogą zostać przesunięte pomiędzy poszczególnymi pozycjami budżetu przedsięwzięcia, w taki sposób, aby nie uległa zmianie ogólna kwota projektu.

Kalkulacja kosztów:

Biblioteka 24/7 zewnętrzna z przeźroczystymi skrytkami, modem GSM, wraz z montażem i uruchomieniem urządzenia 243310
Personalizacja – oklejenie urządzenia 3000
aplikacja moblina dla czytelników i administratora, wraz z utrzymaniem chmury – licencja roczna 3690

Szacunkowa łączna wartość projektu

250000 zł

Załączniki