Rozbudowa siłowni plenerowej przy ul. Strzelców – BO Gdynia

Rozbudowa siłowni plenerowej przy ul. Strzelców

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Rozbudowa siłowni plenerowej przy ul. Strzelców

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
MAK/0011
Dzielnica
Mały Kack
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2019

Lokalizacja projektu:

Działka 2431 przy zbiegu ulic Strzelców i Żniwnej, w sąsiedztwie istniejącej siłowni plenerowej (BO 2014).

Opis:

W ostatnich latach przy ulicy Strzelców powstało kilka dużych osiedli na których mieszkają głównie rodziny z dziećmi. W związku z tym, iż w obecnych czasach dużą rolę odgrywa dbanie o kulturę fizyczną i zdrowie, zaistniała potrzeba rozbudowy istniejącej siłowni plenerowej tak, aby mogły z niej korzystać również rodzice przychodzący z dziećmi.

Zaplanowano rozbudowę siłowni o masażer pionowy i poziomy oraz rower. Dla najmłodszych zaplanowano montaż zestawu zabawowego w którego skład wchodzą m.in.: zjeżdżalnia, mostek z linami, pomost ruchomy, gra “kółko i krzyżyk”, balkonik. Dodatkowo zaplanowano skałkę wspinaczkową, trzy huśtawki (dla maluszków z zabezpieczeniem, dla starszych dzieci i bocianie gniazdo), piaskownicę ze stolikiem, dwa kiwaki sprężynowe, hula loop, domek oraz huśtawkę ważkę z oparciem. Pomyślano również o zabawach plastycznych planując montaż podwójnej tablicy do rysowania kredą. Projekt dopełniają ławki z oparciem i kosze na śmieci z daszkiem. Zaplanowano również nasadzenia krzewów oraz trawy, a także wykonanie dogodnego dla wszystkich użytkowników dojścia do obiektu oraz poszczególnych urządzeń. Całość placu zostałaby ogrodzona, tak aby najmłodsi użytkownicy mogli czuć się bezpiecznie.

Kalkulacja kosztów:

Wyposażenie i ogrodzenie (202000 zł); Nawierzchnia (130940 zł); Dokumentacja (20000 zł); Roboty budowlane (40000 zł);

Szacunkowa łączna wartość projektu

392940 zł

Załączniki