Rozbudowa parku przy ul. Spokojnej (przy wejściu do lasu) – teren rekreacji oraz bieżnia i skocznia przy SP 13 – wymiana nawierzchni na poliuretanową – BO Gdynia

Rozbudowa parku przy ul. Spokojnej (przy wejściu do lasu) – teren rekreacji oraz bieżnia i skocznia przy SP 13 – wymiana nawierzchni na poliuretanową

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Rozbudowa parku przy ul. Spokojnej (przy wejściu do lasu) – teren rekreacji oraz bieżnia i skocznia przy SP 13 – wymiana nawierzchni na poliuretanową

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
MAK/0016
Dzielnica
Mały Kack
Autor projektu
WIESŁAW KARPISIAK
E-mail
image.karpisiak@wp.pl
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

Ul. Spokojna (wejście do lasu) + teren SP 13 przy ul. Halickiej 8

Opis:

ROZBUDOWA PARKU RODZINNEGO przy Spokojnej (przy wejściu do lasu), który wygrał BO 2018 i BO 2019 polega na dodaniu w 3 ETAPIE STREFY REKREACJI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. Razem z ROZBUDOWĄ PARKU proponujemy wykonanie BIEŻNI DO BIEGU NA 60 m i SKOCZNI DO SKOKU W DAL i TRÓJSKOKU z nawierzchnią POLIURETANOWĄ, przy SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 13. Obydwie części projektu poprawią sprawności dzieci i młodzieży oraz wpłynie na ich bezpieczeństwo.
Rozbudowa Parku stała się możliwa, gdyż kilku kolejnych użytkowników działek zrezygnowało z dalszej dzierżawy terenu o pow. ok. 4.000 m2. Teren ten bezpośrednio sąsiaduje z 1 ETAPEM PARKU RODZINNEGO wygranego w BO 2018.
Jest on oczyszczony i uporządkowany. Pozostały drzewa owocowe i ozdobne.
Między nie pragniemy wkomponować urządzenia rekreacyjne dla dzieci i młodzieży.
Powiększenie terenu PARKU do ok. 2,5 ha umożliwia powstanie uporządkowanej przestrzeni do spędzania wolnego czasu i aktywnego wypoczynku dorosłym i młodzieży. W ramach 3 ETAPU PARKU powstaną dodatkowe ścieżki, tyrolki (zjazdy linowe dla dzieci i młodzieży), linarium, urządzenia zabawowe, huśtawki, ławki, śmietniki, tablice informacyjne i edukacyjne itp.
WSZYSTKIE CZĘŚCI PARKU (BO 2018 i BO 2019) oraz ROZBUDOWA PARKU – 3 ETAP, mają tworzyć spójną całość, połączoną gruntowymi (żwirowymi) ścieżkami. Tak stworzony PARK umożliwi wypoczynek nawet wielopokoleniowym rodzinom. Zapewni potrzeby sportowe i rekreacyjne dzieciom, młodzieży, dorosłym oraz seniorom.
W przyszłości zaproponujemy dalszą rozbudowę PARKU. Doposażenie w urządzenia wg zgłaszanych potrzeb użytkowników, montaż ogrodzenia, oświetlenie, monitoring, małą fontannę, plac zabaw dla „maluchów” itp. w miarę uzyskanych na ten cel środków finansowych z miasta i innych źródeł (np. z UE).

Szacunkowa łączna wartość projektu

491940 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki