Robotyka na Dąbrowie – cykl warsztatów dla dzieci w wieku 8-12 lat – BO Gdynia

Robotyka na Dąbrowie – cykl warsztatów dla dzieci w wieku 8-12 lat

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Robotyka na Dąbrowie – cykl warsztatów dla dzieci w wieku 8-12 lat

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
DAB/0002
Dzielnica
Dąbrowa
Autor projektu
KATARZYNA NOWACZYK
E-mail
k.nowaczyk@bibliotekagdynia.pl
Telefon
586297201
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2019

Lokalizacja projektu:

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA FILIA NR 20 ( mieszcząca się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 3 w Gdyni)

Opis:

Biblioteka na Dąbrowie stanowi małe centrum aktywności, które integruje mieszkańców. To miejsce, gdzie spotykają się przedstawiciele różnych pokoleń lokalnej społeczności, mając okazję pożyczać książki, audiobooki, czasopisma i gry planszowe. Tutaj dzieci biorą udział w konkursach plastycznych, a w ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z robotyki.
Warsztaty z robotyki odbywają się w bibliotece od 2016 roku.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc nie wszyscy chętni mogli skorzystać z zajęć. Pomimo realizacji warsztatów przez bibliotekę od czterech lat, nadal pozostała spora grupa dzieci oczekujących na możliwość rozwinięcia swoich pasji i brak dalszych zajęć będzie dla nich dużym zawodem. Dzieci oczekujących na liście rezerwowej jest coraz więcej.
Realizacja przedsięwzięcia przybliży wszystkim zainteresowanym dzieciom tematykę robotyki, pozwoli na kontynuowanie istniejącego „Klubu kodowania” dla pasjonatów i integracji w tej grupie wiekowej.
W trakcie rekrutacji i podczas spotkań zarówno dzieci jak i rodzice, odwiedzający bibliotekę po raz pierwszy, będą mogli zapoznać się z jej bogatą ofertą i z niej skorzystać.
Bezpłatna oferta instytucji związana z fizyką i matematyką dla dzieci jest zbyt mała by w pełni zaspokoić ich potrzeby. Dlatego tak bardzo wyczekiwane są ciekawe i kreatywne zajęcia, uczące logicznego myślenia.

W ramach projektu planuje się zorganizować cykl warsztatów dla dzieci w wieku 8-12 lat. Dzieci będą pracować w pięciu grupach, z których każda spotka się pięć razy. Zajęcia będą dostosowane do wieku i poziomu umiejętności dzieci w grupie. Uczestnicy warsztatów będą doskonalić się w programowaniu i konstruowaniu robotów w oparciu o dwa zestawy LOFI ROBOT. Dodatkowo nauczą się pracy w grupie, nawiązywania nowych przyjaźni, niesienia sobie wzajemnej pomocy oraz dzielenia się zainteresowaniami.

Spotkania odbywać się będą od stycznia do listopada 2020 w Filii nr 20 MBP w Gdyni a ich koordynatorem będzie Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni. Poszczególne grupy spotkają się w różnych okresach czasu.
Projekt będzie realizowany w trzech etapach:
ETAP I
Styczeń – Luty 2020
Opracowanie graficzne i merytoryczne plakatu informującego o warsztatach, jego druk i rozpowszechnienie. Promocja medialna projektu. Rekrutacja zainteresowanych dzieci. Uzgodnienie szczegółowego terminarza spotkań.
ETAP II
Styczeń – Listopad 2020
25 spotkań (warsztatów) – półtoragodzinnych ( po 5 spotkań dla każdej grupy). Zajęcia dla trzech pierwszych grup odbędą się do końca czerwca. Kolejne dwie grupy będą się spotykać od września do końca listopada. W ferie, wakacje oraz inne dni wolne od nauki w szkole, warsztatów z robotyki nie będzie.
W ramach projektu przewidziano 37,5 godziny zajęć.

ETAP III
1-31 grudzień 2020
Rozliczenie projektu

Ilość miejsc będzie ograniczona, o przyjęciu do poszczególnych grup będzie decydowała kolejność zgłoszeń.
Rodzice zostaną zobligowani do podania kontaktowego adresu mailowego, by wszelkie nieobecności były ustalane przed zajęciami. Umożliwi to dzieciom z listy rezerwowej korzystanie z warsztatów.

Budżet: kalkulację przygotowano w oparciu o koszty planowane. W trakcie realizacji projektu zaplanowane kwoty mogą zostać przesunięte pomiędzy poszczególnymi pozycjami budżetu przedsięwzięcia, w taki sposób, aby nie uległa zmianie ogólna kwota projektu.

Kalkulacja kosztów:

WYNAGRODZENIE PROWADZĄCEGO (5800 zł); POCZĘSTUNEK (200 zł); LAPTOP SZT.1- ZAKUP NA WARSZTATY (2000 zł);

Szacunkowa łączna wartość projektu

8000 zł

Załączniki