Rewitalizacja Skweru Arki Gdynia – „Twoje Miasto, Twój Klub, Arka RAZEM!” – BO Gdynia

Rewitalizacja Skweru Arki Gdynia – „Twoje Miasto, Twój Klub, Arka RAZEM!”

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Rewitalizacja Skweru Arki Gdynia – „Twoje Miasto, Twój Klub, Arka RAZEM!”

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

E-mail: skga@arkowcy.pl

ID projektu:

2018/279

Status

Zakwalifikowany do głosowania

Lokalizacja projektu:

Skwer Arki Gdynia będący obszarem sąsiadującym z Al. Marszałka Piłsudskiego i Bulwarem Nadmorskim. Teren zielony górujący ponad główny trakt spacerowy.

Opis:

Skwer Arki Gdynia to jedno z najlepiej zlokalizowanych miejsc, które można wykorzystywać do różnych form aktywności. Jest dogodne zarówno dla osób starszych, jak i najmłodszych. Jest to miejsce ważne dla każdego kibica najbardziej utytułowanego piłkarskiego klubu Pomorza: Arki Gdynia. Chcemy temu miejscu nadać nowego ducha – nową jakość – która spowoduje, że miejsce to będzie przez cały okres czasu tętniło życiem, a także będzie miejscem spotkań rodzin. Oznaczony teren o wielkości około 2000 metrów kwadratowych zostanie pokryty nową trawą po wcześniejszym jego przygotowaniu ziemnym. Od strony Bulwaru Nadmorskiego powstanie strefa rekreacyjna złożona z ciągu ławek ułożonych na kształt morskiej fali. Ławki będą mogły pełnić też funkcję leżaków. Teren będzie częściowo wyłożony drewnianymi podkładami . W obszarze będzie zainstalowanych 10 lamp solarnych. Teren od strony stanicy harcerskiej będzie wydzielony 10 drzewami. Elementem akcentującym miejsce będzie stworzony napis przestrzenny ARKA GDYNIA po prawej i lewej stronie schodów prowadzących na teren skweru.

Szacunkowa łączna wartość projektu

231500 zł

Załączniki