Rewitalizacja murów oporowych przy ulicy Powstań Chłopskich oraz Kostki Napierskiego – BO Gdynia

Rewitalizacja murów oporowych przy ulicy Powstań Chłopskich oraz Kostki Napierskiego

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Rewitalizacja murów oporowych przy ulicy Powstań Chłopskich oraz Kostki Napierskiego

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/RED/0005
Dzielnica
Redłowo
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

Ulica osiedlowa przebiegająca na dwóch poziomach, odgrodzona murem oporowym z barierami ochronnymi

Opis:

Zakres prac remontowych obejmowałby:
1- Oczyszczenie i pomalowanie barier ochronnych, znajdujących się na szczycie muru oporowego (około 35 szt.). Wskazana farba anty-grafitti.
2- Oczyszczenie i pomalowanie muru oporowego z obydwu stron (dł. ok. 50 m ul. Powstań Chłopskich, ok. 30m ul. Kostki Napierskiego).
3- Umieszczenie przy murze w niższej części ulicy sadzonek bluszczu pospolitego, w kilku grupach elementów wraz z ewentualnym przygotowaniem metalowych podpór, które pozwolą roślinom piąć się ku górze. Sugerowana ilość to najwyżej kilkanaście sadzonek, umieszczonych w odstępach ok. 4-5m. Umożliwi to dostęp inspekcyjny i konserwacyjny do muru, a naprzemienny układ zieleń-biel da ciekawy efekt wizualny. Bluszcz jest rośliną mało wymagającą, a dodatkowo układ budynków w dolnej części ulicy chroniłby rośliny przed nadmiernym nasłonecznieniem w godzinach południowych. Posadzenie bluszczu ograniczyłoby też akty wandalizmu ze strony grafficiarzy, które w przeszłości często miały tu miejsce.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Oczyszczenie i malowanie powierzchni muru, remont dylatacji poziomych, oczyszczenie i malowanie balustrad, nasadzenie bluszczu pospolitego (ok. 12 sadzonek)90000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

90000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki