Remont ulicy Żółtej w Gdyni – Oksywie. I etap: całkowita naprawa nawierzchni bitumicznej drogi jezdnej na ul. Żółtej. – BO Gdynia

Remont ulicy Żółtej w Gdyni – Oksywie. I etap: całkowita naprawa nawierzchni bitumicznej drogi jezdnej na ul. Żółtej.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Remont ulicy Żółtej w Gdyni – Oksywie. I etap: całkowita naprawa nawierzchni bitumicznej drogi jezdnej na ul. Żółtej.

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

Imię i nazwisko: Mariola Kowalska

E-mail: mariola_kowalska@wp.pl

ID projektu:

2019/249

Status

Lokalizacja projektu:

ul. Żółta od ul. Modrej w kierunku ul. Bosmańskiej na odcinku 119,4 metra.

Opis:

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa dla ruchu pieszego i samochodowego.
Ulica Żółta jest intensywnie użytkowana przez mieszkańców okolicznych bloków zarówno w ruchu pieszym jak i ruchu samochodowym w drodze do i z centrum handlowego, które znajduje się przy ul. Bosmańskiej naprzeciw ul. Żółtej. Intensywność użytkowania wzrosła w ostatnich latach co powoduje dalszą degradację drogi i zwiększone zagrożenie dla korzystających z niej mieszkańców Oksywia. Ulica jest w stanie utrudniającym poruszanie się i stanowi zagrożenie dla osób z niej korzystających, a w szczególności osób starszych oraz dzieci. Wraz z naprawą nawierzchni poprawi się estetyka jak i bezpieczeństwo ulicy.

Nawierzchnia ulicy jest głęboko zniszczona, dziury w asfalcie wielokrotnie łatane, zapadnięcia w częściach ulicy i chodników, gdzie stoi woda, okrawężnikowanie niebezpiecznie zniszczone. Konary drzew znajdujące się na drodze gminnej są przerośnięte, rozpierają nawierzchnię ulicy i chodników oraz murów ogrodzenia dokonując zniszczeń na prywatnych posesjach. Pragniemy aby ulica stała się bezpieczniejsza i przyjazna jej użytkownikom.

Szacunkowa łączna wartość projektu

81244 zł

Załączniki