REMONT NAWIERZCHNI UL. ANYŻOWEJ – BO Gdynia

REMONT NAWIERZCHNI UL. ANYŻOWEJ

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie REMONT NAWIERZCHNI UL. ANYŻOWEJ

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2017/230
Dzielnica
Dąbrowa
Autor projektu
Zbigniew Janda
E-mail
z.janda@op.pl
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2017

Lokalizacja projektu:

ul. Anyżowa – odnoga boczna, numery parzyste jak na zał. mapie. Działka numer 3305. Działka należy do Miasta.

Opis:

Brak kanalizacji deszczowej i odpowiedniego wyprofilowania nawierzchni powoduje, że każda większa ulewa powoduje zalewanie garaży i piwnic w/w budownictwa szeregowego.

Zdajemy sobie sprawę z ograniczonej kwoty (340 760 zł) BO przeznaczonej na dzielnice Dąbrowa w tym roku. Kwota ta nie jest wystarczająca do wykonania prac na co najmniej trzech działkach t.j.: 3305, 3295, 3285 za sumę 365 000zł, dlatego wnosimy o rozpoczęcie projektu od działki nr. 3305 (numery domów 2 do 16) na której piwnice są notorycznie zalewane ze względu na ich głębokie wkopanie poniżej poziomu ulicy. Wystarczy tu kwota 142 000zł, która już zawiera 30 000zł jako koszt sporządzenie projektu.

W ramach oszczędności proponujemy sporządzenie projektu od razu dla wszystkich trzech w/w działek, a nawet dla wszystkich tych części ul. Anyżowej gdzie jest to również potrzebne, aby sukcesywnie prowadzić prace w następnych latach.

Niedbale, prowizorycznie i nierówno położone na czas budowy, ponad dwie dekady temu, płyty yombo powodują że woda opadowa ścieka i zawilgaca nisko położone garaże i piwnice.

Nowa kostka powinna być położona z takim nachyleniem, aby woda opadowa, oraz z topniejącego śniegu spływała do kratek ściekowych na głównej jezdni ul. Anyżowej.

Niemniej istotna jest estetyka tej dzielnicy Gdyni co jest samo zrozumiale po obejrzeniu załączonych fotografii. W chwili obecnej, w opinii mieszkańców jak i osób odwiedzających, ta część Dąbrowy jest zaliczana do najbardziej zaniedbanych architektonicznie i estetycznie części Gdyni ze względu na stan nawierzchni ulic.

Kalkulacja kosztów:

1. Wykonanie nawierzchni z kostki bet. 440m2 x 254.52zł = 112,000.-

2. Projekt: 30,000.-

Ogółem: 142,000.-

Szacunkowa łączna wartość projektu

142000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki