Remont nawierzchni drogi gminnej w obrębie dzielnicy Gdynia Chylonia (droga między budynkami Chylońska 66 a Chylońska 74) – BO Gdynia

Remont nawierzchni drogi gminnej w obrębie dzielnicy Gdynia Chylonia (droga między budynkami Chylońska 66 a Chylońska 74)

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Remont nawierzchni drogi gminnej w obrębie dzielnicy Gdynia Chylonia (droga między budynkami Chylońska 66 a Chylońska 74)

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2016/305
Dzielnica
Chylonia
Autor projektu
Teresa Rdzeń
E-mail
danuta.m.bukowska@wp.pl
Telefon
587132983
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2016

Lokalizacja projektu:

Planowany projekt dotyczy remontu nawierzchni drogi zlokalizowanej w ramach działki 456/47. Zgodnie z mapą ewidencji gruntów i budynków oraz mapą własności stanowi ona drogę gminną. Do wniosku załączono własnoręcznie wykonaną mapę z zaznaczeniem rzeczonej drogi.

Opis:

Celem zgłaszanego w ramach Budżetu Obywatelskiego projektu jest remont nawierzchni drogi włączonej w strukturę dróg gminnych w obrębie Gdyni Chyloni. Pomimo iż jest to niewielka droga zlokalizowana pomiędzy adresami: ul. Chylońska 66 a Chylońska 70, to stanowi również drogę dojazdową dla mieszkańców wieżowca przy ul. Chylońskiej 74. Jest ona często używana nie tylko przez mieszkańców wspomnianych powyżej adresów, ale także klientów znajdującego się na parterze kamienicy przy ul. Chylońskiej 66 zakładu usługowego i sklepu prowadzonego przez firmę „Bogusław Tokarz Toma Elektronik”. Co więcej, stanowi ona też dojazd do garaży umiejscowionych wzdłuż linii torów, z których część postawiona jest na działkach prywatnych, a część na gruntach gminnych w użytkowaniu wieczystym. Obecna nawierzchnia drogi pozwala ją sklasyfikować jako drogę gruntową o złym stanie nawierzchni jezdnej. Nawierzchnia drogi składa się głównie z wybojów i dziur, które bezpośrednio wpływając na poruszające się drogą pojazdy pośrednio mają też wpływ na przylegające do drogi działki. Gdy nawierzchnia jest sucha, każdy przejeżdżający pojazd wywołuje tumany kurzu, które osiadają na podwórkach przylegających do drogi działek. Dużo bardziej uciążliwa, głównie dla przechodniów, jest jednak nawierzchnia drogi po deszczu, która zmienia się wówczas w ciąg kałuż całkowicie uniemożliwiających piesze przejście wzdłuż drogi np. z wózkiem. Prawidłowe korzystanie z drogi utrudniają też zaparkowane na niej samochody klientów sklepu i zakładu użytkowego, które w przypadku mokrej nawierzchni czasami całkowicie nie pozwalają na dojście suchą stopą mieszkańcom kamienicy przy Chylońskiej 66 (wejście znajduje się od podwórka). Zły stan drogi, której pobocze, przynajmniej z jednej strony, wypełniają dziko rosnące krzaki, bezkarnie wykorzystywany jest również przez właścicieli okolicznych psów, którzy traktują ją jako spacerniak do wyprowadzania swoich pupili. Zwierzaki wykorzystują pobocze drogi do załatwiania swoich fizjologicznych potrzeb, w efekcie czego przylegające do drogi podwórka działek 525 i 255/48, szczególnie w trakcie słonecznych dni, wypełniają się nieprzyjemnym fetorem zwierzęcych odchodów. Ciągła eksploatacja drogi powoduje stałe pogarszanie jej nawierzchni, która nie tylko w opinii mieszkańców przylegających do niej budynków wymaga naprawy. W załączeniu przedkładamy listę, na której widnieją też podpisy mieszkańców wieżowca (Chylońska 74), właścicieli garaży oraz pozostałych mieszkańców Chyloni, którzy korzystając z usług sklepu, zakładu usługowego i zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie kiosku często przejeżdżają lub parkują na owej drodze gminnej swoje pojazdy i również zauważają potrzebę poprawy jej stanu faktycznego.

Kalkulacja kosztów:

Ułożenie płyt YOMB ogółem 90 000

Szacunkowa łączna wartość projektu

90000 zł

Mapa Lokalizacji