Remont drogi rowerowej wzdłuż alei Zwycięstwa na odcinku Kolibki – w kierunku pomnika Obrońców Gdyni – BO Gdynia

Remont drogi rowerowej wzdłuż alei Zwycięstwa na odcinku Kolibki – w kierunku pomnika Obrońców Gdyni

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Remont drogi rowerowej wzdłuż alei Zwycięstwa na odcinku Kolibki – w kierunku pomnika Obrońców Gdyni

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Orłowo
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Projekt przewiduje wykonanie nawierzchni głównej drogi rowerowej wzdłuż alei Zwycięstwa na odcinku od miejsca, gdzie zakończył się remont w 2020 roku w kierunku do wyjazdu z placu przed pomnikiem Obrońców Gdyni

Opis:

Razem poprawmy system ścieżek rowerowych w Gdyni! Gdyńskie drogi rowerowe cały czas nie stanowią spójnego i bezpiecznego systemu. Zmieńmy to głosując w Budżecie Obywatelskim. Wspólnie rozpocznijmy działania na rzecz kolejnego etapu tworzenia infrastruktury rowerowej wzdłuż alei Zwycięstwa w stronę Sopotu!

Aleja Zwycięstwa stanowi część najważniejszej w skali Gdyni trasy rowerowej. Zgodnie ze wskazaniem liczników rowerowych rocznie porusza się tędy 211 tys. rowerzystów. Mimo to droga ta jest w złym stanie: wykonana jest z fazowanej kostki Bauma, która generuje większe opory toczenia niż nawierzchnia asfaltowa. Z biegiem lat kostka ta została wypaczona, wytworzyły się poprzeczne uskoki. Jakość tego połączenia zdecydowanie kontrastuje z nową nawierzchnią drogi rowerowej na odcinku Sopockim.

Projekt przewiduje remont istniejącej drogi rowerowej na odcinku około 225 metrów tj. od ukończenia remontu przy płocie parku Kolibki w kierunku do pomnika Obrońców Gdyni. Zakładamy, że byłby to pierwszy etap prac, który z czasem doprowadziłby to wymiany nawierzchni i uzyskania takiego samego standardu drogi, jaki oferuje miasto Sopot.

Im lepsze warunki do poruszania się rowerem, tym więcej mieszkańców wybierze rower. Im. Więcej gdynian wybierze rower, tym mniejsze będą korki na ulicach, tym mniejszy tłok będzie w komunikacji miejskiej, tym czystsze będzie powietrze, zaś ulice cichsze i bezpieczniejsze. Każdy z nas jest rowerzystą – część dojeżdża rowerem do pracy, inni do szkoły, zaś jeszcze inni wybierają rower jako rekreację. Stąd dalszy rozwój dróg rowerowych to same korzyści dla miasta i wszystkich jego mieszkańców.

Dlatego zachęcamy wszystkich do głosowania na nasz projekt!

Kalkulacja kosztów:

Droga rowerowa z nawierzchnią bitumiczną (225mb*1600 zł) 360000

Szacunkowa łączna wartość projektu

360000 zł

Załączniki