Remont drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ulicy Morskiej przy CKZiU nr 1 – BO Gdynia

Remont drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ulicy Morskiej przy CKZiU nr 1

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Remont drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ulicy Morskiej przy CKZiU nr 1

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/GRA/0014
Dzielnica
Grabówek
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

Projekt przewiduje wykonanie nawierzchni głównej drogi rowerowej wzdłuż ulicy Morskiej na odcinku od budynku CKZiU nr 1 w kierunku przystanku Stocznia SKM – Morska (około 100 metrów)

Opis:

Razem poprawmy system ścieżek rowerowych w Gdyni! Gdyńskie drogi rowerowe cały czas nie stanowią spójnego i bezpiecznego systemu. Zmieńmy to głosując w Budżecie Obywatelskim. Wspólnie kontynuujmy działania na rzecz kolejnego etapu tworzenia infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Morskiej na Grabówku!
Ulica Morska stanowi główny ciąg komunikacyjny w północno-zachodniej części Gdyni. Ma ona ogromny potencjał – w bezpośrednim sąsiedztwie mieszka około 60 tys. gdynianek i gdynian. Mimo to droga ta jest w złym stanie: wykonana jest ze starego asfaltu. Z biegiem lat kostka ta nawierzchnia wypaczona, wytworzyły się poprzeczne uskoki. Jakość tego połączenia zdecydowanie kontrastuje z nową nawierzchnią drogi rowerowej na innych odcinkach. Projekt przewiduje remont istniejącej drogi rowerowej na odcinku około 100 metrów tj. od budynku CKZiU nr 1 w kierunku przystanku Stocznia SKM – Morska wraz z chodnikiem Zakładamy, że byłby to kolejny etap prac, który z czasem doprowadziłby to wymiany nawierzchni i uzyskania takiego samego standardu drogi, jaki mamy na pozostałych wyremontowanych odcinkach. Im lepsze warunki do poruszania się rowerem, tym więcej mieszkańców wybierze rower. Im. Więcej gdynian wybierze rower, tym mniejsze będą korki na ulicach, tym mniejszy tłok będzie w komunikacji miejskiej, tym czystsze będzie powietrze, zaś ulice cichsze i bezpieczniejsze. Każdy z nas jest rowerzystą – część dojeżdża rowerem do pracy, inni do szkoły, zaś jeszcze inni wybierają rower jako rekreację. Stąd dalszy rozwój dróg rowerowych to same korzyści dla miasta i wszystkich jego mieszkańców. Dlatego zachęcamy wszystkich do głosowania na nasz projekt!

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
remont drogi rowerowej z nawierzchnią bitumiczną i remont chodnika (100 mb*2670 zł)267000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

267000 zł

Mapa Lokalizacji