Remont drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Władysława IV od ul. Żwirki i Wigury w stronę ul. Kilińskiego – BO Gdynia

Remont drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Władysława IV od ul. Żwirki i Wigury w stronę ul. Kilińskiego

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Remont drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Władysława IV od ul. Żwirki i Wigury w stronę ul. Kilińskiego

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/SRO/0014
Dzielnica
Śródmieście
Status:
Wycofany przez autora
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

Projekt przewiduje wykonanie nawierzchni głównej drogi rowerowej wzdłuż ul. Władysława IV od ul. Żwirki i Wigury w kierunku ul. Kilińskiego na odcinku około 130 metrów.

Opis:

Razem poprawmy system ścieżek rowerowych w Gdyni! Gdyńskie drogi rowerowe cały czas nie stanowią spójnego i bezpiecznego systemu. Zmieńmy to głosując w Budżecie Obywatelskim. Wspólnie kontynuujmy działania na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej wzdłuż ul. Władysława IV w centrum Gdyni! Ul. Władysława IV stanowi część najważniejszej w skali Gdyni trasy rowerowej. Zgodnie ze wskazaniem liczników rowerowych rocznie porusza się tędy niemal 280 tys. rowerzystów rocznie. Mimo to droga ta jest w kiepskim stanie: wykonana jest z fazowanej kostki Bauma, która generuje większe opory toczenia niż nawierzchnia asfaltowa. Z biegiem lat kostka ta została wypaczona. Jakość tego połączenia zdecydowanie kontrastuje z nową nawierzchnią drogi rowerowej w okolicach przystanków autobusowych oraz od ul. Obrońców Wybrzeża w stronę ul. 10 Lutego. Projekt przewiduje remont istniejącej drogi rowerowej wraz z chodnikiem na odcinku około 130 metrów tj. od ul. Żwirki i Wigury w kierunku ul. Kilińskiego, do wyjazdu z garaży za budynkiem nr 50. Zakładamy, że byłby to pierwszy etap prac, który z czasem doprowadziłby to wymiany nawierzchni i uzyskania jednolitego standardu drogi rowerowej na całej długości ul. Władysława IV. Im lepsze warunki do poruszania się rowerem, tym więcej mieszkańców wybierze rower. Im. Więcej gdynian wybierze rower, tym mniejsze będą korki na ulicach, tym mniejszy tłok będzie w komunikacji miejskiej, tym czystsze będzie powietrze, zaś ulice cichsze i bezpieczniejsze. Każdy z nas jest rowerzystą – część dojeżdża rowerem do pracy, inni do szkoły, zaś jeszcze inni wybierają rower jako rekreację. Stąd dalszy rozwój dróg rowerowych to same korzyści dla miasta i wszystkich jego mieszkańców. Dlatego zachęcamy wszystkich do głosowania na nasz projekt!

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Droga rowerowa z nawierzchnią bitumiczną oraz chodnik (130 mb)330000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

330000 zł

Mapa Lokalizacji