Remont chodnika przy ul. Wielkokackiej na odcinku od ul. Hodowlanej do ogródków działkowych – BO Gdynia

Remont chodnika przy ul. Wielkokackiej na odcinku od ul. Hodowlanej do ogródków działkowych

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Remont chodnika przy ul. Wielkokackiej na odcinku od ul. Hodowlanej do ogródków działkowych

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2016/191
Dzielnica
Witomino Leśniczówka
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2016

Lokalizacja projektu:

Odcinek chodnika wzdłuż skarpy przy ul. Wielkokackiej, od wysokości bloku przy ul. Wielkokackiej 14 do zjazdu na boisko przy ogródkach działkowych (koniec Wielkokackiej/początek II MPS, działka 660/323). Działki gminne: nr 925/323 Arkusz 67 oraz nr 314 Arkusz 67.

Opis:

Chodnik wzdłuż skarpy przy ul. Wielkokackiej jest jednym z głównych ciągów pieszych dzielnicy w osi północ-południe, stanowiąc m.in. dojście do kościoła, terenów rekreacyjnych (boisko, siłownia, las)i handlowych (Biedronka). Chodnik jest zniszczony wieloletnim użytkowaniem, opadami i korzeniami pobliskich drzew. Po opadach atmosferycznych są na nim obszary stojącej wody, uniemożliwiające pieszym suche przejście. Liczne nierówności stwarzają zagrożenie, zwłaszcza dla osób starszych i dzieci. Nowy chodnik poprawi komfort i bezpieczeństwo poruszania się pieszych po dzielnicy Witomino – Leśniczówka. Remont tego chodnika jest jednym z priorytetów Rady Dzielnicy w zakresie infrastruktury, w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego uzyskał II miejsce w dzielnicy, co wskazuje na akceptację mieszkańców dla tej inicjatywy. W ramach tego projektu wyremontowany zostanie odcinek ok. 75 mb chodnika, pozostały odcinek (od wysokości bloku Wielkokacka 14 do skrzyżowania z ul. Hodowlaną) zostanie wyremontowany w ramach przebudowy ul. Chwarznieńskiej i Hodowlanej, planowanej przez Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Gdyni.

Kalkulacja kosztów:

Remont chodnika szerokości 2,5 m i długości ok. 75 mb, koszt szacunkowy uzgodniony z ZDiZ: 60.000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

60000 zł

Załączniki