Remont chodnika przy ul. Legionów od ul. Lutyckiej w kierunku ul. Stryjskiej oraz wyniesienie przejścia dla pieszych przez ul. Legionów – BO Gdynia

Remont chodnika przy ul. Legionów od ul. Lutyckiej w kierunku ul. Stryjskiej oraz wyniesienie przejścia dla pieszych przez ul. Legionów

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Remont chodnika przy ul. Legionów od ul. Lutyckiej w kierunku ul. Stryjskiej oraz wyniesienie przejścia dla pieszych przez ul. Legionów

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/RED/0015
Dzielnica
Redłowo
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

Projekt przewiduje wykonanie remontu chodnika wzdłuż ul. Legionów od skrzyżowania z ul. Lutycką w kierunku ul. Stryjskiej do wyjazdu pożarowego z ul. Kaczewskiej, na odcinku około 240 metrów oraz wyniesienie przejścia dla pieszych przez ul. Legionów przy skrzyżowaniu z ul. Lutycką.

Opis:

Chodnik przy ul. Legionów to dziś spękane, wypaczone płyty. Zmieńmy to głosując w Budżecie Obywatelskim. Wspólnie wyremontujmy trotuar wzdłuż najważniejszej ulicy Redłowa!

Ul. Legionów jest jedną z najdłuższych ulic w Gdyni. Biegnie przez trzy dzielnice – łączy Kamienną Górę ze szpitalem w Redłowie, przez Wzgórze Św. Maksymiliana. Niestety stan chodników głównej ulicy naszej dzielnicy miejscami pozostawia wiele do życzenia. Takim miejscem jest odcinek między ul. Lutycką a ul. Stryjską.

Projekt przewiduje remont istniejącego chodnika na odcinku około 240 metrów tj. od przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Lutycką do budynku przy ul. Legionów 106A, za którym znajduje się wyjazd pożarowy z ul. Kaczewskiej. .

Projekt obejmuje także wyniesienie przejścia dla pieszych przez ul. Legionów przy skrzyżowaniu z ul. Lutycką. Przejście to stanowi drogę z osiedli przy ul Legionów i ul Kaczewskiej do Przedszkola nr 24 przy ul. Korczaka.

Każdy z nas jest pieszym. Chodzimy piechotą do sklepu, do szkoły czy przedszkola, z rodziną lub z pieskiem. Odnowiony chodnik i wyniesione przejście dla pieszych to większy komfort i bezpieczeństwo w naszej dzielnicowej codzienności.

Dlatego zachęcamy wszystkich do głosowania na nasz projekt!

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Remont chodnika na odcinku 240 m. z rozbiórką starego chodnika218640 zł
Wyniesione przejście dla pieszych18000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

236640 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki