Remont chodnika parzystej strony ul. Portowej wzdłuż budynków: od Portowej 4 do Jana z Kolna 2 (do skrzyżowania z placem Kaszubskim) – BO Gdynia

Remont chodnika parzystej strony ul. Portowej wzdłuż budynków: od Portowej 4 do Jana z Kolna 2 (do skrzyżowania z placem Kaszubskim)

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Remont chodnika parzystej strony ul. Portowej wzdłuż budynków: od Portowej 4 do Jana z Kolna 2 (do skrzyżowania z placem Kaszubskim)

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/SRO/0011
Dzielnica
Śródmieście
Autor projektu
Joanna Pollok
Telefon
512 280 295
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

Chodnik położony wzdłuż budynków: od budynku Portowa 4 do budynku przy ul. Jana z Kolna 2 na skrzyżowaniu z Placem Kaszubskim

Opis:

W ramach remontu należy rozebrać chodnik i ułożyć jednolitą nawierzchnię przedtem wyrównując nierówności przy studzienkach i wjazdach na parkingi. Ponadto przy ul. Portowej nr 4 okienka piwniczne są nieco podwyższone w stosunku do chodnika. Ważne jest, aby płyty chodnikowe były ułożone przy okienkach ukośnie, łagodnie schodząc i łącząc się z chodnikiem. Konieczne jest takie ułożenie płyt chodnikowych, by wody opadowe spływały z chodnika do przylegającej zatoczki.
Należy wybrać nawierzchnię będącą kontynuacją kostki użytej przy Pl. Kaszubskim róg ul. Jana z Kolna 2 oraz tej samej użytej na skrzyżowaniu ul. Portowej z ul. Tadeusza Wendy i przy wjeździe na teren kościoła.
Ulica Portowa pomimo, że leży w Śródmieściu, przez swój zaniedbany wygląd sprawia wrażenie peryferyjnej, w przecież w niedalekiej przyszłości będzie drogą do nowotworzonego Torowiska.
Uporządkowanie tej przestrzeni wpłynie pozytywnie na scalenie nowych inwestycji powstających na północy Śródmieścia, w tym także Terminala Promowego z resztą miasta.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Rozebranie chodnika - usunięcie płyt chodnikowych; wyrównanie nierówności zwłaszcza przy studzienkach technicznych; poprawienie estetyki przy okienkach piwnicznych; położenie nowych płyt chodnikowych; dł. chodnika 87 m; 180000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

180000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki