Rajd na orientację z mapą i kompasem w dzielnicy Kamienna Góra – BO Gdynia

Rajd na orientację z mapą i kompasem w dzielnicy Kamienna Góra

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Rajd na orientację z mapą i kompasem w dzielnicy Kamienna Góra

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
KAG/0001
Dzielnica
Kamienna Góra
Autor projektu
Marcin Jank
E-mail
marcinjank@o2.pl
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2019

Lokalizacja projektu:

KAMIENNA GÓRA- PARK

Opis:

1. CELE IMPREZY:
Przygoda, rywalizacja, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu – to lubimy!
Wiemy, że wielu z Was podziela nasze zainteresowania, dlatego postanowiliśmy zaproponować w ramach Budżetu Obywatelskiego rajd na orientację – imprezę, w której liczyć się będzie sprawność fizyczna oraz umiejętności związane z orientacją w terenie, posługiwaniem się mapą czy kompasem.
Zapraszamy nie tylko weteranów;) podobnych imprez, ale także wszystkich, którzy chętnie biegają czy jeżdżą na rowerze. Do udziału zachęcamy także osoby spoza Gdyni – Kamienna Góra to idealne miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku.

2. INFORMACJE TECHNICZNE:
Impreza polega na tym, aby w jak najkrótszym czasie dotrzeć do określonych punktów kontrolnych, oznaczonych na mapie. Długość trasy obliczona jest według optymalnej drogi między punktami, uwzględniając przeszkody niemożliwe do przebycia: rzeki, jeziora, zabudowania, poligony itp.
W ramach Budżetu Obywatelskiego proponujemy do pokonania trasę 5 km w linii prostej między 15 punktami kontrolnymi.
Na trasie rajdu zwycięża ten uczestnik, który pokona trasę w najkrótszym czasie i prawidłowo oznakuje kartę startową.
O kolejności uczestników decyduje w pierwszej kolejności ilość potwierdzonych punktów kontrolnych, a następnie czas Zawodnika.

3. PRZEBIEG IMPREZY:
W wyznaczonym na rajd dniu spotykamy się w określonym miejscu. Uczestnicy zabawy otrzymują mapy i karty startowe, na których będą potwierdzać swoją obecność na poszczególnych punktach kontrolnych.
Po powrocie do bazy imprezy- na wszystkich czeka poczęstunek, gorące i zimne napoje, pamiątkowy dyplom i naklejka oraz mnóstwo pasjonujących rozmów z innymi uczestnikami.
Z pewnością warto zorganizować taki rajd bogaty w przeżycia i wspierający naszą aktywność! A dodatkowo inne osoby będą mogły się dowiedzieć, jak atrakcyjna jest Nasza Dzielnica!

Kalkulacja kosztów:

przygotowanie materiałów promocyjnych oraz druk (500 zł); przygotowanie map i kart startowych oraz druk (1000 zł); wynajem nagłośnienia oraz namiotu (1000 zł); poczęstunek oraz napoje gorące (1500 zł); obsługa imprezy (5 osób) (1500 zł); dyplomy i naklejki dla uczestników (500 zł);

Szacunkowa łączna wartość projektu

6000 zł

Załączniki