Psychologiczne konsultacje dla dorosłych mieszkańców Małego Kacka – BO Gdynia

Psychologiczne konsultacje dla dorosłych mieszkańców Małego Kacka

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Psychologiczne konsultacje dla dorosłych mieszkańców Małego Kacka

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/MAK/0005
Dzielnica
Mały Kack
Autor projektu
MAŁGORZATA MOCZULSKA
E-mail
m.moczulska@psychoplastykon.pl
Telefon
603582427
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

W centrum dzielnicy, dogodna dla mieszkańców.

Opis:

Realizacja projektu zakłada : psychologiczne godzinne konsultacje mieszkańców z psychologiem, indywidualne lub w parach. Skierowane są do osób dorosłych. Może to być pojedyncza konsultacja, może to być cykl 2, 3 spotkań, w zależności od potrzeb. Rozmowy będą się odbywały w budynku Szkoły Podstawowej Nr 13 w Gdyni, w miejscu znanym i dostępnym mieszkańcom dzielnicy, w jednym określonym dniu w tygodniu. Planowane są w godzinach popołudniowych, tak aby mogły z nich skorzystać osoby pracujące. Każdy mieszkaniec będzie miał dostęp do konsultacji i możliwość zapisu. Zapisy będą się odbywały drogą telefoniczną, mailową lub elektronicznie. Projekt zakłada promocję programu we współpracy ze Szkołą, Radą Dzielnicy, Biblioteką Mały Kack oraz w mediach społecznościowych.
Jeśli chodzi o tematykę konsultacji, to będzie ona odpowiedzią na zgłaszane potrzeby. Ogólnie mówiąc chodzi o podniesienie komfortu życia w ujęciu radzenia sobie z trudnymi emocjami i codziennym stresem, satysfakcję w pełnieniu ról rodzinnych i zawodowych, dobre relacje sąsiedzkie i wzrost ogólnego poczucia szczęścia. A szczegółowo: motywowanie się do działania, radzenie sobie ze zniechęceniem i zmęczeniem, skuteczna komunikacja i rozwiązywanie konfliktów, empatia dla siebie i innych.
Liczba godzin konsultacji wynosi 75. Liczba osób mogących wziąć udział w konsultacjach to ok. 100 osób.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Wynajem sali3000 zł
Promocja programu, obsługa zapisów, relacje z realizacji2000 zł
Wynagrodzenie dla psychologa prowadzącego konsultacje15000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

20000 zł

Załączniki