Przestrzeń wypoczynku z parkiem kieszonkowym przy plaży w Orłowie – BO Gdynia

Przestrzeń wypoczynku z parkiem kieszonkowym przy plaży w Orłowie

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Przestrzeń wypoczynku z parkiem kieszonkowym przy plaży w Orłowie

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/ORL/0001
Dzielnica
Orłowo
Autor projektu
Kamil Sarapuk
E-mail
womgdynia@gmail.com
Telefon
798630363
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

Mur oporowy znajdujący się na północny-zachód od końca ul. Orłowskiej oraz przyległy do niego teren

Opis:

Plaża w Orłowie, jako wielofunkcyjna przestrzeń publiczna, wykorzystywana doraźnie przez mieszkańców oraz turystów, również w trakcie licznie organizowanych eventów potrzebuje tego typu przestrzeni. Urozmaicenie tak intensywnie użytkowanego obszaru, funkcjonalnym obiektem architektury małej, stanowi również zabieg sprzyjający sferze promocji miasta. Zielone zasadzenia dodatkowo uatrakcyjniłyby atrakcyjność oraz estetykę projektu jak i całej okolicy. Wzmacniałyby jednocześnie walory ekologiczne miejsca wraz ze wszystkimi wynikającymi z nich benefitami. Projekt zakłada:
– Wykonanie projektu drewnianych schodów do siedzenia oraz jego realizację. Schody docelowo mają składać się z dwóch naprzemiennie ułożonych obok siebie części – schodów (miejsc siedzących) oraz schodów komunikacyjnych o mniejszej wysokości stopnia (służących do komunikacji między stopniami schodów do siedzenia). Długości odcinków siedzących powinny być maksymalnie dłuższe od długości odcinków schodów komunikacyjnych, aby w pełni wykorzystać pojemność obiektu przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności.
– Stworzenie projektu i budowa parku kieszonkowego przyległego do schodów wraz z ustrukturyzowanymi nasadzeniami roślin.
– Ustawienie na terenie parku kieszonkowego tablicy informacyjnej dot. historii architektury Orłowa z wizualizacjami wybranych realizacji. Tablica powinna być jednolita graficznie z pozostałymi tablicami na terenie Gdyni np. z tablicami przy obiektach fortyfikacyjnych.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Wykonanie projektu schodów oraz parku kieszonkowego20000 zł
Realizacja projektu317000 zł
Tablica informacyjna10417 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

347417 zł

Mapa Lokalizacji