Przejścia dla pieszych przez al. Zwycięstwa w Redłowie bez konieczności wciskania przycisków przez całą dobę – BO Gdynia

Przejścia dla pieszych przez al. Zwycięstwa w Redłowie bez konieczności wciskania przycisków przez całą dobę

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Przejścia dla pieszych przez al. Zwycięstwa w Redłowie bez konieczności wciskania przycisków przez całą dobę

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2022/RED/0011
Dzielnica
Redłowo
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2022

Lokalizacja projektu:

Projekt obejmuje sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach al. Zwycięstwa z ul. Redłowską i ul. Stryjską

Opis:

Razem usprawnijmy ruch pieszy w Redłowie! Gdyńscy piesi zasługują na sprawne, wygodne i bezpieczne przechodzenie przez jezdnię! Wyłączmy „żółte przyciski” i pozwólmy pieszym przechodzić bez konieczności proszenia o zielone światło.

Al. Zwycięstwa to fragment głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta. Stanowi ona oś komunikacyjną Gdyni zarówno dla transportu indywidualnego, jak i zbiorowego. W bliskiej odległości od al. Zwycięstwa znajdują się też przystanki kolejowe Gdynia Redłowo i Gdynia Stadion.

Mimo iż światła w stałych cyklach pozwalają na swobodny przejazd na zielonym samochodom ruszającym z ul. Redłowskiej i ul. Stryjskiej, piesi w takiej fazie cyklu wieczorami i nocą zmuszeni są „prosić” o zielone poprzez naciśnięcie żółtego przycisku. Jeżeli o tym zapomnisz – musisz czekać na zielone światło kolejny cykl zmiany.

Czekanie na kolejny cykl wywołuje nie tylko irytację wśród pieszych i „zachęca” do przechodzenia przez jezdnię na czerwonym świetle. Czekając niepotrzebnie na zielone każdy z nas może zobaczyć, jak z przystanku po drugiej stronie ulicy odjeżdża nasz trajtek.

Takie ustawienie świateł jest nielogiczne. Skoro cykl i tak przewiduje zatrzymanie ruchu na al. Zwycięstwa, przy każdym takim zatrzymaniu piesi powinni mieć możliwość przejścia przez jezdnię.

Im lepsze warunki do poruszania się pieszo, tym więcej mieszkańców zostawi auto pod domem. Im. Więcej gdynian wybierze komunikację miejską, tym mniejsze będą korki na ulicach, Każdy z nas jest pieszym. Stąd uczynienie przejść dla pieszych wygodnymi i bezpiecznymi to same korzyści dla miasta i wszystkich jego mieszkańców

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Zmiana ustawienia sygnalizacji na skrzyżowaniu al. Zwycięstwa z ul. Stryjską1000 zł
Zmiana ustawienia sygnalizacji na skrzyżowaniu al. Zwycięstwa z ul. Redłowską1000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

2000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki