Praktyka jogi w Przystani Widna 2A – BO Gdynia

Praktyka jogi w Przystani Widna 2A

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Praktyka jogi w Przystani Widna 2A

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2022/WIT/0005
Dzielnica
Witomino
Autor projektu
Dorota Żywko
E-mail
moge.joge.gdynia@gmail.com
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2022

Lokalizacja projektu:

Przystań Widna 2A to nowopowstające miejsce mające na celu skupianie społeczności Witomina podczas rożnego rodzaju wydarzeń. Wspólna praktyka jogi mogłaby idealnie wpasować się w założenia projektu.

Opis:

Projekt zakłada 66 zajęć praktyki jogi w roku 2023. Praktyka trwa 60 minut i zawiera: – etap wyciszenia, skupienia uwagi na praktyce – rozgrzewkę, podczas której uruchamiane są poszczególne części ciała i przygotowane do dalszej pracy – przeprowadzenie grupy przez wcześniej zaplanowany zestaw pozycji jogowych – asan – relaks i odpoczynek. Projekt zakłada utworzenie dwóch grup aby łatwiej było dostosować praktykę do potrzeb i możliwości uczestników.
Joga to wzmacniający, rozluźniający mięśnie ruch, który wpływa na wzrost wydolności organizmu i pomaga utrzymać prostą sylwetkę. Ponadto oddziałuje na człowieka w o wiele obszerniejszym kontekście: wzmacnia i uelastycznia ciało, buduje kontakt z ciałem z emocjami, świadomą pracę z oddechem, wzmacnia uważność. Wiele badań udowadnia pozytywny wpływ jogi w walce z różnymi chorobami, m.in z depresją. Joga jest odpowiednia dla wszystkich, co oznacza, że praktyka zawsze dostosowana jest tempem i poziomem zaawansowania do potrzeb i możliwości praktykujących. Zgodnie ze swoimi założeniami joga jest włączająca dla wszystkich uczestniczek i uczestników tzn., że jeśli czegoś nie potrafisz, to możesz wykonać zmodyfikowaną, uproszczoną wersję, bądź pełną wersję, ale przez krótszy czas, a nawet wykorzystać trudniejszy moment na chwilę odpoczynku. Ponadto, joga oznacza brak rywalizacji, praktykujemy w atmosferze życzliwości dla siebie i otoczenia, co jest także podkreślane podczas zajęć. Jest to interesujący pomysł dla osób, które spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej, przed komputerem.
Zajęcia w przystani dodatkowo wzbogacą ofertę tego miejsca. Wspólna praktyka jogi pozwala na nawiązanie wzajemnych, sąsiedzkich kontaktów i podtrzymywanie ich ułatwione przez cykliczność projektu.

Wymagania odnośnie osoby przeprowadzającej zajęcia:
Doświadczenie w praktyce jogi – minimum 2-letnia praktyka własna, mile widziany certyfikat poświadczający ukończenie kursu nauczycielskiego, np. zgodnego z międzynarodową instytucją dająca akredytacje nauczycielskie “Yoga Alliance” lub dyplom ukończenia studiów podyplomowych związanych z praktyką jogi.
Doświadczenie w prowadzeniu praktyki jogi.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Wynagrodzenie nauczycielki/nauczyciela jogi ( 66 x 205 PLN)13530 zł
Promocja 1000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

14530 zł