Praktyka jogi w Małym Kacku – BO Gdynia

Praktyka jogi w Małym Kacku

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Praktyka jogi w Małym Kacku

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2022/MAK/0004
Dzielnica
Mały Kack
Autor projektu
Dorota Żywko
E-mail
moge.joge.gdynia@gmail.com
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2022

Lokalizacja projektu:

Wspólna praktyka jogi w Małym Kacku to dobry sposób na sąsiedzką integrację mieszkańców dzielnicy, a także aktywność dobrą dla ciała i ducha, jaką jest joga. Wszystko to blisko miejsca zamieszkania.

Opis:

Projekt zakłada 36 zajęć praktyki jogi w roku 2023.

Praktyka trwa 60 minut i zawiera:
– etap wyciszenia, skupienia uwagi na praktyce
– rozgrzewkę, podczas której uruchamiane są poszczególne części ciała i przygotowane do dalszej pracy
– przeprowadzenie grupy przez wcześniej zaplanowany zestaw pozycji jogowych – asan
– relaks i odpoczynek

Joga to wzmacniający, rozluźniający mięśnie ruch, który wpływa na wzrost wydolności organizmu i pomaga utrzymać prostą sylwetkę. Ponadto oddziałuje na człowieka w o wiele obszerniejszym kontekście: wzmacnia i uelastycznia ciało, buduje kontakt z ciałem z emocjami, świadomą pracę z oddechem, wzmacnia uważność. Wiele badań udowadnia pozytywny wpływ jogi w walce z różnymi chorobami, m.in z depresją. Joga jest odpowiednia dla wszystkich, co oznacza, że praktyka zawsze dostosowana jest tempem i poziomem zaawansowania do potrzeb i możliwości praktykujących. Zgodnie ze swoimi założeniami joga jest włączająca dla wszystkich uczestniczek i uczestników tzn., że jeśli czegoś nie potrafisz, to możesz wykonać zmodyfikowaną, uproszczoną wersję, bądź pełną wersję, ale przez krótszy czas, a nawet wykorzystać trudniejszy moment na chwilę odpoczynku. Ponadto, joga oznacza brak rywalizacji, praktykujemy w atmosferze życzliwości dla siebie i otoczenia, co jest także podkreślane podczas zajęć. Jest to interesujący pomysł dla osób, które spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej, przed komputerem. Zajęcia w przystani sąsiedzkiej dodatkowo wzbogacą ofertę tego miejsca. Wspólna praktyka jogi pozwala na nawiązanie wzajemnych, sąsiedzkich kontaktów i podtrzymywanie ich ułatwione przez cykliczność projektu.

Wymagania odnośnie osoby przeprowadzającej zajęcia:
Doświadczenie w praktyce jogi – minimum 2-letnia praktyka własna, mile widziany certyfikat poświadczający ukończenie kursu nauczycielskiego, np. zgodnego z międzynarodową instytucją dająca akredytacje nauczycielskie “Yoga Alliance” lub dyplom ukończenia studiów podyplomowych związanych z praktyką jogi
Doświadczenie w prowadzeniu praktyki jogi.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Wynagrodzenie nauczycielki/nauczyciela jogi ( 36 x 205 PLN)7380 zł
Koordynacja (zapisy, rozliczenie)1000 zł
Promocja 1000 zł
Koszt eksploatacji sali (36 x 150 PLN)5400 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

14780 zł