Powiększamy parking przy ul. Kruczkowskiego – BO Gdynia

Powiększamy parking przy ul. Kruczkowskiego

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Powiększamy parking przy ul. Kruczkowskiego

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2017/123
Dzielnica
Karwiny
E-mail
kosylwia@gmail.com
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2017

Lokalizacja projektu:

Parking przy ul. Kruczkowskiego (między blokami Kruczkowskiego 1 i 5 oraz Iwaszkiewicza 6) działka o numerze 379 własność: SM „Karwiny”

Opis:

Istniejący parking jest niewystarczający by pomieścić samochody mieszkańców ulicy Kruczkowskiego. Powoduje to parkowanie wzdłuż całej ul. Kruczkowskiego, również w miejscach niedozwolonych oraz powodowanie zagrożenia dla pieszych (przez parkowanie tuż przed lub na przejściu dla pieszych).

Powiększenie parkingu nie wyeliminuje tego problemu jednak może przyczynić się do zmniejszenia w/w problemów oraz może być pierwszym krokiem do tego by zaprowadzić większy porządek przy ul. Kruczkowskiego, która w sytuacjach kryzysowych (utrudnienia na ul. Wielkopolskiej) jest jedyną drogą, która umożliwia przejechanie przez Karwiny.

Powiększenie parkingu zakłada pozostawienie rosnących w tym miejscu 2 większych drzew, oraz latarni. Usunięte zostałyby 2 mniejsze drzewa, a w zamian za to od strony bloku Kruczkowskiego 1 posadzony zostałby żywopłot.

Zlikwidowany zostanie skośny chodnik – który służy praktycznie wyłącznie spacerowiczom, a który z powodzeniem zastępują istniejące już chodniki, które pozwolą obejść parking, bez niebezpieczeństwa wychodzenia na drogę.

Likwidowany trawnik w ostatnich latach służył głównie dzikom do rozkopywania i przysparzał wydatków – przy próbach jego rewitalizacji.

Ponieważ w miejscu gdzie miałby powstać istnieją już 2 latarnie, to projekt nie zakłada postawienia kolejnych, co obniży koszty budowy samego parkingu.

Kalkulacja kosztów:

16 miejsc parkingowych w cenie średniej 8000 zł = 128 000 zł

Sadzenie krzewów żywopłotowych w rowach o szer. ponad 45 cm z zaprawianiem dołów - 32 x 15 zł = 480 zł

Wycinka drzew do wysokości 5 m (100-500 - średnio 300)- 2 x 300 zł = 600

Projekt - 10% kwoty wykonania = 12 908 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

141988 zł

Mapa Lokalizacji