
Poszerzenie dojścia do bulwaru i rewaloryzacja terenów rekreacyjnych u zbiegu ulic Piłsudskiego i Prusa, pod południową skarpą Kamiennej Góry
Strona Główna
Złożone projekty
Poszerzenie dojścia do bulwaru i rewaloryzacja terenów rekreacyjnych u zbiegu ulic Piłsudskiego i Prusa, pod południową skarpą Kamiennej Góry

Lokalizacja projektu:
Teren projektu zajmuje powierzchnię 1800 m² i sąsiaduje od południa ze zjazdem na bulwar - przedłużeniem ulicy Piłsudskiego, od północnego wschodu ścieżką rybacką - schodkami na Kamienną Górę, od północy parkingiem hotelowym, a od zachodu z klasztorem. Znajduje się wyłącznie na gruncie Gminnym i zajmuje działkę 866, oraz części działek 869, 872 i 874 W załączeniu fragment mapy i lokalizacja zilustrowana zdjęciem lotniczymOpis:
Działanie powinno polegać na zaprojektowaniu i realizacji wymienionych w opisie projektu zmian. Jako materiał do budowy siedzisk można, zdaniem autora projektu, wykorzystać murki z kamienia łamanego znajdujące się pomiędzy ulicami Necla i Krasickiego, po zachodniej stronie budynku przy ul, Necla 5a w załączeniu zdjęcie.
Poszerzenie chodnika na dojściu do bulwaru do 5 m umożliwi swobodne poruszanie się spacerowiczom jest zgodne z rysunkiem m.p.z.p.
Zamierzenie nie koliduje z realizowanym obecnie projektem budowy drogi rowerowej na dojeździe do bulwaru, w obrębie jezdni.
Siedziska w formie dużych i małych stopni łączących chodnik z wyżej położonym miejscem nadającym się na skwer, jako miejsca spotkań, zmiany obuwia, miejsca odpoczynku, obudowa wejścia – wyjścia z bulwaru.
Teren jest porośnięty przez ok 50 drzew, a wiele z nich rośnie przypadkowo z czego przynajmniej połowa jest w złym stanie.
Teren nadaje się na skwer gdyż jest osłonięty od wiatru, ma południową wystawę i walory widokowe.
Rewaloryzacja obszaru parkowo-leśnego zbocza klifu Kamiennej Góry zapoczątkowana niniejszym projektem może być kontynuowana w przyszłości w kierunku północnym, przez, budowę toalety dla niepełnosprawnych na styku parkingu ze ścieżką rowerową, rekonstrukcję ścieżki Staniszewskiego, a przede wszystkim przez gospodarkę zielenią polegającą na usuwaniu drzew chorych, zbyt gęsto rosnących-zacieniających się nawzajem, mniej cennych gatunkowo, a promowaniu gatunków takich jak buk, jarząb szwedzki, sosna.
Kalkulacja kosztów:
Rozbiórka ścianki z kamienia łamanego i znajdującej się nad nią niskiej skarpy o powierzchni ok. 100 m² i objętości ok 100m³: 10000;
Poszerzenie chodnika z kostki betonowej na długości ok. 60 m z 2,5m szerokości do 5 m: 30000;
Nasadzenia zastępcze na terenie miasta za wycinkę drzew, w tym projekt nasadzeń rekompensacyjnych - 30000
Budowa siedziska z kamienia łamanego i drewna liściastego odpornego na wilgoć o powierzchni ok. 100 m²: 40000;
Wycinka 25 sztuk drzew: 10000:
Ułożenie ścieżki z pyt betonowych imitujących kamień ok. 100 m²: 20000;
Montaż 4 ławek: 10000;
Przesunięcie i obudowa poidełka: 10000;
Wykonanie dokumentacji projektowej i nadzór autorski: 15000;.