Poprawa bezpieczeństwa w ciągu pieszym między ul. Bp. Dominka a Al. Zwycięstwa poprzez dodanie oświetlenia oraz dostosowanie dróg do sprawnego poruszania się osób – BO Gdynia

Poprawa bezpieczeństwa w ciągu pieszym między ul. Bp. Dominka a Al. Zwycięstwa poprzez dodanie oświetlenia oraz dostosowanie dróg do sprawnego poruszania się osób

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Poprawa bezpieczeństwa w ciągu pieszym między ul. Bp. Dominka a Al. Zwycięstwa poprzez dodanie oświetlenia oraz dostosowanie dróg do sprawnego poruszania się osób

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/WSM/0007
Dzielnica
Wzgórze Św. Maksymiliana
Autor projektu
Barbara Ryta
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

Ciąg pieszy między ulicą Biskupa Dominika a al. Zwycięstwa – przejście między blokami na wysokości numeru 24 oraz 32 do przystanku autobusowego Harcerska w kierunku centrum oraz w kierunku Redłowa.

Opis:

Proponowane w ramach projektu zmiany są adresowane nie tylko dla mieszkańców dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana, ale także pracujących i uczęszczających do pobliskich placówek edukacyjnych: Szkoły Muzycznej, VI LO.

W bliskim sąsiedztwie inwestycji znajdują się ważne dla mieszkańców Gdyni instytucje takie jak: Biblioteka Publiczna w Gdyni, „Ja Sam” – Terapeutyczny Punktu Przedszkolny, Ośrodek Wczesnej Interwencji, Środowisko Dom Samopomocy, a także placówka medyczna Evi-Med.

Aktualnie po zmroku droga jest zupełnie ciemna, nie widać schodów, co naraża osoby na powstanie urazów. Dodatkowo liczne drzewa i krzewy stwarzają doskonałą kryjówkę dla potencjalnych napastników. Doświetlenie drogi sprawi, że osoby poruszające się nią poczują się pewniej i bezpieczniej. We wskazanym obszarze inwestycji należy ustawić latarnie w ilości 10 sztuk, oświetlające ciąg pieszy na wysokości numerów Biskupa Dominika 24-30 oraz 32-38 od strony al. Zwycięstwa. Opcjonalnie, w niektórych miejscach można zastosować niskie oświetlenie LED – przykład takiego rozwiązania w załączniku. Proponowane usytuowanie latarni uwzględnia znajdującą się w tym obszarze roślinność i było konsultowane z miejskim ogrodnikiem.

W ciągu pieszym na wysokości ul. Biskupa Dominika 30, w miejscu istniejących schodów prowadzących do przystanku „Harcerska” w kierunku centrum, należy wykonać pochylnie umożliwiające podjazd wózków. Likwidacja barier architektonicznych ułatwi przemieszczanie się osób starszych, niepełnosprawnych oraz osób z małymi dziećmi, w szczególności kierujących się do wcześniej wymienionych placówek. Długość schodów to ok 12m.

Na tym samym odcinku znajduje się chodnik wymagający naprawienia i uzupełnienia, aby trasa pokonywana przez osoby, zwłaszcza mające trudności w poruszaniu się była jak najkrótsza. Długość remontowanego odcinka to ok. 17m.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Wykonanie pochylni w miejscu istniejących schodów o szerokości 1,5m: 911 zł x 12m10932 zł
Wykonanie chodnika o szerokości 1,5m: 911 zł x 17 m15487 zł
Wykonanie oświetlenia (+20% projekt) 15 000 zł x 10 szt x 1,2180000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

206419 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki