Połączenie drogowe Dębowej Góry z ulicą Chwarznieńską. – BO Gdynia

Połączenie drogowe Dębowej Góry z ulicą Chwarznieńską.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Połączenie drogowe Dębowej Góry z ulicą Chwarznieńską.

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

Imię i nazwisko: Piotr Ananicz

E-mail: piotrek.ananicz@gmail.com

ID projektu:

2019/18

Status

Lokalizacja projektu:

50-metrowy odcinek drogi, która obecnie jest drogą gruntową, przez co znajdują się w niej liczne dziury.

Opis:

Wielu zmotoryzowanych mieszkańców Dębowej Góry na Wiczlinie, by dostać się np. do obwodnicy, wybiera trasę przez Chwarznieńską. Przykładowo – dojechanie tą drogą do supermarketu na Sokółce zajmuje 1,7 kilometra, podczas gdy jadąc przez Wiczlińską pokonujemy ponad dwa razy więcej – 3,6 km. By jednak skorzystać z Chwarznieńskiej wpierw trzeba pokonać 50 metrów drogi gruntowej, składającej się głównie z dziur drogowych – mowa o przedłużeniu ulicy Kliprowej. Dodatkowo jest to trasa spacerów wielu okolicznych mieszkańców udających się do lasu z psem.

Taki stan rzeczy powoduje nie tylko zwiększanie zużycia paliwa (a przez to i zanieczyszczenie powietrza) podczas jazdy „na jedynce” przez dziury, ale również stopniowe niszczenie samochodów, o zabrudzeniu aut nie wspominając. Pomimo to wielu kierowców się na to decyduje – spacerując po okolicy można zauważyć przejeżdżający tamtędy samochód niemalże co minutę.

Szacunkowa łączna wartość projektu

38600 zł

Załączniki