Podjazd dla osób z niepełnosprawnością przy Zespole Wczesnej Edukacji nr 1 w Gdyni, ul. Wiczlińska 33 – BO Gdynia

Podjazd dla osób z niepełnosprawnością przy Zespole Wczesnej Edukacji nr 1 w Gdyni, ul. Wiczlińska 33

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Podjazd dla osób z niepełnosprawnością przy Zespole Wczesnej Edukacji nr 1 w Gdyni, ul. Wiczlińska 33

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

Imię i nazwisko: Mikołaj Jawoszek

ID projektu:

2019/83

Status

Lokalizacja projektu:

Tylne wejście do Szkoły Podstawowej nr 45 w Gdyni, od strony terenów sportowych. Tym wejściem wchodzi się od razu na poziom na którym zlokalizowane są sale lekcyjne, stołówka, świetlica oraz Rada Dzielnicy.

Opis:

Budowa zewnętrznego podjazdu dla osób niepełnosprawnych umożliwiająca osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim samodzielne dostanie się do budynku szkoły. Rampa prowadzić będzie do Szkoły Podstawowej nr 45 w Gdyni, od strony terenów sportowych. Tym wejściem wchodzi się od razu na poziom, na którym zlokalizowane są sale lekcyjne, stołówka, świetlica oraz biuro rady dzielnicy – miejsce w którym każdy mieszkaniec może złożyć swoje uwagi oraz odebrać kartę mieszkańca.

Rampa umożliwi również dostanie się do budynku osobom z wózkiem dziecięcym, a także ułatwi poruszanie się osób starszych.

Podjazd bez zadaszenia o długości ok. 27mb, nachyleniu maksymalnym 6% i dwoma spocznikami. Szerokość podjazdów to 1,2m, szerokość spoczników 1,4m. Podjazd zewnętrzny, bez zadaszenia (przy budowie zadaszenie można by było zastosować większe nachylenie, jednak ograniczałoby ono dostęp światła słonecznego do sal lekcyjnych.

Dlaczego nie winda od strony głównego wejścia?
– Winda jest awaryjna
– Od strony głównego wejścia pomiędzy portiernią i korytarzem szkolnym mijamy kolejne schody, a od tylnego wejścia od razu jesteśmy na odpowiednim poziomie.

Szacunkowa łączna wartość projektu

75000 zł

Załączniki