Plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo i intelektualnie – BO Gdynia

Plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo i intelektualnie

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo i intelektualnie

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

Imię i nazwisko:

E-mail: justyna.zorn@gmail.com

Telefon: 884 141 053

ID projektu:

2018/94

Status

Zakwalifikowany do głosowania

Lokalizacja projektu:

Plac zabaw dla dzieci będzie znajdował się na pasie zieleni pomiędzy ulicami Biskupa Dominika i aleją Zwycięstwa, w bliskiej odległości od ulicy Harcerskiej, czyli innymi słowami róg alei Zwycięstwa i Harcerskiej.

Opis:

Obecnie w całej Gdyni nie ma ani jednego placu zabaw przystosowanego dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Co więcej na istniejących obiektach brakuje urządzeń dostosowanych do najmłodszych z dysfunkcjami ruchu. Lokalizacja proponowanego placu zabaw nie jest przypadkowa. Znajdowałby się on w bliskiej odległości od Ośrodka Wczesnej Interwencji, z którego korzystają najmłodsi mieszkańcy Gdyni zagrożeni niepełnosprawnością. Plac zabaw będzie wyposażony w huśtawki i karuzele dla dzieci poruszających się na wózkach oraz huśtawki przeznaczone dla osób o obniżonym napięciu mięśniowym, niepotrafiące utrzymać samodzielnie pozycji pionowej. Oprócz elementów specjalnie dostosowanych dla osób z dysfunkcjami ruchu, na terenie placu zabaw będą znajdowały się również typowe zestawy zabawowe ze ślizgawkami. Poza tym plac zabaw zostanie wyposażony w moduły umożliwiające rehabilitację na świeżym powietrzu, jak np. urządzenie służące do wzmacniania ramion w wersji dla osób na wózkach. Planujemy zagospodarować teren placu zabaw w taki sposób, aby sprzyjał integracji osób niepełnosprawnych jak i w pełni mobilnych. Poza tym pragniemy, aby jak wszystkie inne istniejące już place zabaw, proponowany przez nas obiekt, obejmował również elementy małej architektury, takie jak np. ławki, które sprzyjają integracji rodziców i rozmowom na wile tematów. Chcemy, aby proponowany przez nas projekt stanowił odpowiedź na potrzeby zarówno osób z niepełnosprawnością ruchową, intelektualną, zaburzeniami integracji sensorycznej jak i w pełni zdrowych.

Szacunkowa łączna wartość projektu

221600 zł

Załączniki