Plac Sportów Miejskich – Street Workout oraz Parkour – BO Gdynia

Plac Sportów Miejskich – Street Workout oraz Parkour

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Plac Sportów Miejskich – Street Workout oraz Parkour

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
ORL/0018
Dzielnica
Orłowo
Autor projektu
Adam Stelmaszewski
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

ul Orłowska

Opis:

Budowa nowoczesnego i profesjonalnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego (pow. 180 m2) od firmy „1 Move” , w tym placu do ćwiczeń Street Workout oraz Parkour. Celem budowy jest promowanie zdrowego trybu życia oraz zwiększenie aktywności wśród młodych osób, choć plac będzie ogólnodostępny dla wszystkich chętnych (zarówno tych najmłodszych jak i najstarszych) umożliwiając im prowadzenie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Strefa do ćwiczeń Street Workout zawiera słupy pionowe malowane podwójną warstwą farby proszkowej na kolor czarny, pozostałe elementy ocynkowane ogniowo (bez malowania), co znacznie zwiększa trwałość powłoki. Wszystkie elementy zaślepione w sposób uniemożliwiający dostęp wilgoci do ich wnętrza. Drążki (19 szt.) na różnej wysokości (1,2 m – 2,4 m) i różnej szerokości (1,2 m – 2,4 m) (w tym również „drążek żmijka”). W zestawie również 1 ścianka, 1 drabinka pozioma oraz 1 pionowa, koła gimnastyczne, Pole Dance, ławka skośna oraz lina do wspinania. Plac do ćwiczeń Parkour wyposażony będzie w 3 walce SBR o wys. 20 – 40 cm, a także w ścianki pionowe (6szt.) o wysokości 1-2 m. Dodatkowo pojawią się dwie trampoliny 1M-T100S. Projekt zawiera również wymianę nawierzchni na bezpieczną, która zapewnia także odpowiednią amortyzację podczas ćwiczeń (poliuretanowa). Przy placu również staną 2 ławki z oparciem oraz tablica informacyjna zawierająca zestaw przykładowych ćwiczeń (dobranych przez osoby z wieloletnim doświadczeniem treningowym w Parkour i Street Workout), dzięki czemu nawet osoba początkująca będzie mogła z łatwością rozpocząć trening.

Wszystkie urządzenia posiadają certyfikat zgodności z najnowszą normą bezpieczeństwa PN-EN 1176 -1:2009, co pozwala na użytkowanie ich przez dzieci oraz umiejscowienie w okolicy placu zabaw, a także posiadają potwierdzenie zgodności z wymaganiami użytkowników wystawione przez Polską Federację Parkour i Freerun. Wszystkie urządzenia produkowane są w Polsce. 2-letnia gwarancja obejmuje konstrukcję urządzeń oraz elementy metalowe.

Szacunkowa łączna wartość projektu

251446 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki