Plac sportów miejskich – street workout oraz parkour przy ul. Orłowskiej – BO Gdynia

Plac sportów miejskich – street workout oraz parkour przy ul. Orłowskiej

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Plac sportów miejskich – street workout oraz parkour przy ul. Orłowskiej

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

ID projektu:

2019/270

Status

Lokalizacja projektu:

Niezadrzewiony teren między alejką spacerową a drzewami.

Opis:

Budowa nowoczesnego i profesjonalnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego (pow. 420 m2) od firmy „1 Move” , w tym placu do ćwiczeń Street Workout oraz Parkour. Celem budowy jest promowanie zdrowego trybu życia oraz zwiększenie aktywności wśród młodych osób, choć plac będzie ogólnodostępny dla wszystkich chętnych (zarówno tych najmłodszych jak i najstarszych) umożliwiając im prowadzenie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Strefa do ćwiczeń Street Workout zawiera słupy pionowe malowane proszkowo na kolor czarny, pozostałe elementy ocynkowane ogniowo (bez malowania), co znacznie zwiększa trwałość powłoki. Wszystkie elementy zaślepione w sposób uniemożliwiający dostęp wilgoci do ich wnętrza. Drążki (41 szt.) na różnej wysokości (0,3 m – 2,5 m) i różnej szerokości (1,2 m – 2,4 m) (w tym również „drążek żmijka”). W zestawie również 1 ścianka, 2 drabinki poziome oraz 1 pionowa, lina do wspinania, koła gimnastyczne, Pole Dance, ławka skośna, poręcze niskie oraz komplet poręczy skośnych. Plac do ćwiczeń Parkour wyposażony będzie w 19 walców SBR o wys. 20 – 40 cm, a także w ścianki pionowe (9szt.) o wysokości 1-2 m. Dodatkowo pojawią się dwie trampoliny 80S. Projekt zawiera również wymianę nawierzchni na bezpieczną, która zapewnia także odpowiednią amortyzację podczas ćwiczeń (poliuretanowa – 420m2 oraz z kostki – 25m2 – dojście do placu). Przy placu również staną 4 stojaki na rowery, 4 ławki z oparciem, kosz na śmieci oraz tablica informacyjna zawierająca zestaw przykładowych ćwiczeń (dobranych przez osoby z wieloletnim doświadczeniem treningowym w Parkour i Street Workout), dzięki czemu nawet osoba początkująca będzie mogła z łatwością rozpocząć trening.

Wszystkie urządzenia posiadają certyfikat zgodności z najnowszą normą bezpieczeństwa PN-EN 1176 -1:2009, co pozwala na użytkowanie ich przez dzieci oraz umiejscowienie w okolicy placu zabaw, a także posiadają potwierdzenie zgodności z wymaganiami użytkowników wystawione przez Polską Federację Parkour i Freerun. Wszystkie urządzenia produkowane są w Polsce. 2-letnia gwarancja obejmuje konstrukcję urządzeń oraz elementy metalowe.

Projekt zgłoszony przez działaczy Stowarzyszenia Nasze Orłowo.

Szacunkowa łączna wartość projektu

361440 zł

Załączniki