Piknik Park – miejsce do grillowania i piknikowania dla mieszkańców – BO Gdynia

Piknik Park – miejsce do grillowania i piknikowania dla mieszkańców

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Piknik Park – miejsce do grillowania i piknikowania dla mieszkańców

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
KAR/0012
Dzielnica
Karwiny
Autor projektu
Adam Skurat
E-mail
adamskurat@gmail.com
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2019

Lokalizacja projektu:

na terenie zbiornika retencyjnego przy ulicy Zofii Nałkowskiej

Opis:

Szanowni Państwo

Teren zalewowy na ul Nałkowskiej to piękne miejsce na Karwinach lecz mało uczęszczane przez mieszkańców. Możemy to zmienić wykorzystując tą przestrzeń jako nowe miejsce spotkań na świeżym powietrzu, przy wspólnym grillowaniu. Jest to miejsce warte zagospodarowania i tchnięcia w nie nowego życia. Możemy zmienić tę lokalizację, w miejsce spotkań rodzin i przyjaciół, sąsiadów.
Na Karwinach nie mamy żadnego miejsca grillowego, dlatego proponuję montaż:
– dwa grille murowane, stoliki i ławki aluminiowe x 5
– 1 x wiata, stojaki na rowery x 2
– leżaki na polanie (aluminiowe, montowane na stałe) x 5
-palenisko kamienne (do smażenia kiełbas)
-boisko (tor) do gry w Bule oraz zestaw kul do gry (przechowywany i udostępniany mieszkańcom w biurze Rady Dzielnicy Karwiny przy ul. Staffa 10)
-oświetlenie- lampy solarne x 3 i monitoring
-kosze na śmieci x 1 mały (na odpady zmieszane) oraz jeden duży do segregacji – przed wjazdem na teren Piknik Parku (od strony parkingu)

Od kilkunastu lat, grillowanie stało się jednym z ulubionych sposobów na spędzanie czasu wolnego w ciepłe dni, na łonie natury. Publiczne stanowiska dają możliwość grillowania dla wszystkich mieszkańców, którzy nie dysponują własnym ogródkiem. Takie stanowiska mogą również podnieść bezpieczeństwo, zniechęcając amatorów grillowania do rozpalania przenośnych, tradycyjnych grilli, które narażają tereny zielone na przypadkowe podpalenie.

Stanowiska takie wyposażone będą w stół i ławki do siedzenia. Publiczne stanowiska do grillowania są obowiązkowym wyposażeniem wielu parków i stanowią idealne miejsce do spotkań sąsiedzkich czy organizacji wydarzeń plenerowych.
Montaż publicznych, stanowisk grillowych oraz miejsca paleniskowego na terenie zalewowym ma szansę tchnąć więcej życia w to miejsce tym samym dając mieszkańcom Karwin kolejny punkt spotkań z przyjaciółmi i rodziną na łonie natury. Jest to z korzyścią dla zdrowia i komfortu życia mieszkańców.
Ten projekt kierowany jest do osób młodych, rodzin z dziećmi oraz osób starszych. Każdy znajdzie w tym miejscu coś dla siebie.

Zachęcam do oddania głosu na ten projekt ponieważ dzięki niemu możemy mieć dodatkowe miejsce spotkań i spędzenia wolnego czasu w naszych pięknych Karwinach.
W ramach tego projektu również wliczone jest Spotkanie Sąsiada dla wszystkich mieszkańców Karwin.

Kalkulacja kosztów:

Dokumentacja, projekt (15000 zł); Grille murowany x 2, miejsce paleniskowe, stoliki i ławki aluminiowe x 5, wiata, stojaki na rowery (70000 zł); Boisko i zestaw kul do gry w Boule (petanque) (40000 zł); Kosze na śmieci (5000 zł); Leżaki na polanie (10000 zł); Oświetlenie- lampy solarne i monitoring (40000 zł); Dzień sąsiedzki (wynajem dmuchańca, przenośna toaleta, zakup produktów spożywczych na piknik) (5000 zł);

Szacunkowa łączna wartość projektu

185000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki