Pasy ruchu dla rowerów na ul. Redłowskiej od al. Zwycięstwa do ul. Nocznickiego – BO Gdynia

Pasy ruchu dla rowerów na ul. Redłowskiej od al. Zwycięstwa do ul. Nocznickiego

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Pasy ruchu dla rowerów na ul. Redłowskiej od al. Zwycięstwa do ul. Nocznickiego

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
RED/0022
Dzielnica
Redłowo
Autor projektu
Maciej Karpowicz
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

ul. Redłowska, od al. Zwycięstwa do ul. Nocznickiego, ul. Pawła Łaźniaka

Opis:

Zamierzeniem projektu jest stworzenie pasów ruchu dla rowerów dla obydwu kierunków ruchu w ciągu ul. Redłowskiej od skrzyżowania z al. Zwycięstwa do skrzyżowania z ul. Nocznickiego oraz śluz rowerowych przy skrzyżowaniach.

Pasy rowerowe połączą istniejącą drogę dla rowerów w ciągu al. Zwycięstwa z pasami rowerowymi na ul. Legionów i w bezpieczny sposób poprowadzą rowerzystów w kierunku Płyty Redłowskiej. Potrzeba stworzenia infrastruktury rowerowej na ul. Redłowskiej wynika z częstych przypadków, gdy rowerzyści poruszają się po wąskim chodniku oraz po przejściach dla pieszych zmierzając od i do drogi dla rowerów przy alei Zwycięstwa. Nowe pasy rowerowe będą stanowić połączenie istniejącej infrastruktury rowerowej na al. Zwycięstwa i ul. Legionów oraz w bezpieczny sposób wyprowadzą ruch rowerowy w kierunku Płyty Redłowskiej.

Projekt zakłada:
– wykonanie analizy ruchu oraz projekt organizacji ruchu;
– frezowanie istniejącego oznakowania poziomego;
– malowanie oznakowania poziomego farbą białą grubowarstwową;
– malowanie pasów farbą czerwoną grubowarstwową w miejscach przecinania się kierunków ruchu;
– przeprogramowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Redłowskiej z al. Zwycięstwa oraz na skrzyżowaniu ul. Redłowskiej z ul. Legionów, w tym dodanie sygnalizatora dla rowerzystów i sterownika;
– wymiana oznakowania pionowego.

Ul. Redłowska stanowi granicę dla dzielnic Redłowo i Wzgórze św. Maksymiliana. Projekt zgłaszany jest do budżetu obywatelskiego dla dzielnicy Redłowo, gdyż oddziaływanie projektu (dojazd rowerem do osiedli przy ul. Legionów oraz w kierunku Płyty Redłowskiej) wpływa głównie na mieszkańców Redłowa. Do projektu dołączono dwie listy poparcia dla projektu – podpisane zarówno przez mieszkańców Redłowa, jak i mieszkańców Wzgórza św. Maksymiliana.

Szacunkowa łączna wartość projektu

162141 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki