Parki kieszonkowe na Wzgórzu Św. Maksymiliana – BO Gdynia

Parki kieszonkowe na Wzgórzu Św. Maksymiliana

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Parki kieszonkowe na Wzgórzu Św. Maksymiliana

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
WSM/0024
Dzielnica
Wzgórze Św. Maksymiliana
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

Opis:

Projekt zakłada ucywilizowanie i lepsze wykorzystanie przestrzeni miejskiej znajdującej się w ciasnej zabudowie Wzgórza Św. Maksymiliana.
Celem projektu jest budowa dwóch skwerów – parków kieszonkowych w miejscach aktualnie doszczętnie zniszczonych przez stojące tam samochody.
Klepisko na skrzyżowaniu ulic Ujejskiego i Reja jest obecnie wykorzystywane jedynie jako nielegalny parking, a rozjeżdżony plac wygląda obskurnie i nie licuje ze standardem przestrzeni nowoczesnego europejskiego miasta. W okolicy znajduje się ogromna liczba miejsc parkingowych, natomiast brakuje spokojnego skweru z zielenią, dużą liczbą drzew i kilkoma ławeczkami.
Druga lokalizacja to plac przed kościołem Franciszkanów, miejsce spotkań ludzi starszych i skrzyżowanie ważnych traktów pieszych dzielnicy, miejsce w którym trudno przejść z powodu ogromu zaparkowanych tam aut. Cały plac pokryty jest jedynie wielką połacią asfaltu, choć prezentuje ogromny potencjał kreowania przestrzeni miejskiej.

Szacunkowa łączna wartość projektu

317070 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki