Ogród dydaktyczny i szachy plenerowe na terenie Szkoły Podstawowej nr 31 – BO Gdynia

Ogród dydaktyczny i szachy plenerowe na terenie Szkoły Podstawowej nr 31

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Ogród dydaktyczny i szachy plenerowe na terenie Szkoły Podstawowej nr 31

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
CIS/0019
Dzielnica
Cisowa
E-mail
monikakroplewska@gmail.com
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

Chylońska 227, Gdynia

Opis:

Planowany ogródek dydaktyczny – „Przyrodnicze Obserwatorium” stanie się miejscem dla całej społeczności szkolnej oraz mieszkańców, w którym będzie można prowadzić obserwacje zachodzących zmian w przyrodzie w ciągu całego roku. W ogrodzie zaplanowano utworzenie kompozycji rabat roślinnych zawierających gatunki drzew i krzewów liściastych i iglastych oraz roślin zielnych. Różne gatunki roślin pozwolą zapoznać się z zasadami ich pielęgnacji, umożliwią obserwację zmian zachodzących w przyrodzie.
Wyposażenia ogrodu będzie klatka meteorologiczna zawierająca podstawowe urządzenia do pomiarów pogodowych. Centrum ogrodu stanowić będzie „róża kierunków”, która zostanie zorientowana zgodnie z kierunkami stron świata. Wokół „róży kierunków” w okręgu ustawione będą ławki, które pozwolą na prowadzenie zajęć edukacyjnych oraz będą stanowić miejsce wypoczynku dla mieszkańców.
W ogrodzie umieszczony zostanie także zegar słoneczny, który odmierza czas na podstawie zmiany pozycji słońca oraz plenerowa szachownica do zabawy, w której pionkami mogą być dzieci.
Projekt uzyskał zgodę dyrektora szkoły.

Szacunkowa łączna wartość projektu

185716 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki