Ogólnodostępny defibrylator AED – urządzenie do ratowania życia – BO Gdynia

Ogólnodostępny defibrylator AED – urządzenie do ratowania życia

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Ogólnodostępny defibrylator AED – urządzenie do ratowania życia

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

Imię i nazwisko:

Telefon: 507155385

ID projektu:

2018/308

Status

Zakwalifikowany do głosowania

Lokalizacja projektu:

przy skrzyżowaniu ulic Legionów i Kopernika w okolicach przychodni zdrowia oraz VI Liceum Ogólnokształcącego, w miejscu dostępnym dla wszystkich mieszkańców dzielnicy przez całą dobę.

Opis:

Zakup ogólnodostępnego defibrylatora AED, urządzenia służącego do ratowania życia, z którego w chwili zagrożenia może skorzystać każdy. Urządzenie miałoby być zlokalizowane w łatwo dostępnym miejscu, do którego łatwo dotrzeć pieszo i samochodem. W skrzynce typu „zbij szybkę” znajdowałby się alarm, a także ogrzewanie włączające się w chwili mrozów oraz chłodzące w chwili upałów (dla bezpieczeństwa urządzenia) Co roku w Polsce u około 40 000 osób dochodzi do Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK). Mózg pozbawiony natlenionej krwi zaczyna obumierać po 4 minutach. Europejska Rada Resuscytacji podaje, że rozpoczęcie uciśnięć klatki piersiowej oraz wczesna defibrylacja z użyciem AED zwiększają przeżywalność nawet o 75%.

Szacunkowa łączna wartość projektu

9500 zł

Załączniki