Odnowienie harcerskiego pomnika rozstrzelanych chłopców w 1939 roku i rewitalizacja otaczającego terenu. – BO Gdynia

Odnowienie harcerskiego pomnika rozstrzelanych chłopców w 1939 roku i rewitalizacja otaczającego terenu.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Odnowienie harcerskiego pomnika rozstrzelanych chłopców w 1939 roku i rewitalizacja otaczającego terenu.

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

Imię i nazwisko: Anna Bielawska

E-mail: annamariabielawska@gmail.com

ID projektu:

2019/196

Status

Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:

Teren projektu znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie sklepu Biedronka

Opis:

Projekt dotyczy odnowienia harcerskiego pomnika rozstrzelanych w 1939 roku chłopców, odremontowanie monumentu, polerowanie liter i tablic oraz wymiana tablicy z listą osób rozstrzelanych, ustawienie miejsca na znicze oraz kwiaty. Prace obejmować będą instalacje tablic informacyjnych dotyczących wydarzeń, które upamiętnia pomnik z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Stworzenie placu apelowego będącego miejscem dorocznych uroczystości rocznicowych. Montaż ławek. Odnowienie chodników i schodów umożliwiających dotarcie do tego miejsca z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych (zarówno głównego chodnika wiodącego prostopadle do pomnika jak i dwóch par istniejących schodów
oraz budowa chodnika w miejscu wykorzystywanym przez pieszych do przechodzenia przez trawnik w stronę skrzyżowania ulicy Unruga i Kwiatkowskiego- ukośnie do ul. Szewskiej oraz schodów prowadzących w stronę ww. skrzyżowania z parkingu przyległym do opisywanego terenu) wraz z oświetleniem. Hufiec ZHP Gdynia z uwagi na działalność na danym terenie oraz zainteresowanie lokalną historią stanowić może cennego partnera w realizacji projektu.

Szacunkowa łączna wartość projektu

292800 zł

Załączniki