Obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie w Gdyni 2020 r. – BO Gdynia

Obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie w Gdyni 2020 r.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie w Gdyni 2020 r.

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
SRO/0001
Dzielnica
Śródmieście
Autor projektu
Urszula Kubicka-Formela
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2019

Lokalizacja projektu:

w rejonie skrzyżowania ulic Świętojańskiej i 10 Lutego w Gdyni

Opis:

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie, ustanowiony przez ONZ. Dzień ten rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie, mający przybliżyć społeczeństwu problemy i potrzeby osób w spektrum autyzmu i ich rodzin. W związku z tym 4 kwietnia (sobota) 2020r.,planowana jest – po raz siódmy – całodzienna impreza na terenie obiektu Gdynia Infobox. Fundacja Niebieski Szlak, Społeczność szkolna ZSS nr 17 oraz Rodzice dzieci uczących się w oddziałach autystycznych w ww. placówce byli organizatorami wcześniejszych edycji. Tradycyjnie rozpocznie się „Niebieskim Marszem dla Autyzmu” (od Urzędu Miasta Gdyni, ulicą Świętojańską, do Gdyni InfoBox). W ciągu dnia planuje się rozstawienie stoisk, w których będą mieściły się punkty konsultacyjne, placówki wspomagające na co dzień rozwój osób z autyzmem będą prezentowały swoją ofertę, organizowane będą zajęcia plastyczne dla dzieci. W punktach konsultacyjnych będzie można uzyskać informacje, gdzie i w jaki sposób można pracować z osobami z autyzmem oraz zasięgnąć porady specjalistów i rodziców dzieci z autyzmem. Ponadto będą rozdawane niebieskie gadżety (balony, krówki) oraz ulotki i foldery informujące o placówkach na terenie trójmiasta i ich ofercie dla osób z autyzmem. Zamierza się wykonać wystawę prac dzieci z autyzmem i rękodzieł dorosłych osób z autyzmem oraz wystawę zdjęć znanych osób wspierających naszą akcję. Do udziału w przedsięwzięciu zostaną zaproszone zespoły i grupy muzyczne ze szkół, przedszkoli i teatru. Chcielibyśmy także stworzyć możliwość obejrzenia motocykli i samochodów rajdowych. Obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie pragniemy zakończyć przy dźwiękach muzyki. W godzinach wieczornych planuje się zorganizowanie koncertu przy udziale znanych grup i zespołów muzycznych oraz podświetlenie budynku Gdynia InfoBox na niebiesko na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Wcześniejsze podobne imprezy obejmowane były Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdyni, patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz patronatami medialnymi (radio, telewizja, prasa, internetowy portal informacyjny). W planach imprezy jest współpraca z jednostkami budżetowymi i wydziałami Urzędu miasta: z Gdynią Rodzinną oraz wieloma jednostkami miejskimi (GODN, MOPS, GCS, GCZ, ZNP, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, szkoły, przedszkola).

Kalkulacja kosztów:

Wynajęcie firmy nagłaśniającej, montaż sceny, wynajem namiotów, stołów (5000 zł); 1500 x 0,50 PLN niebieskie balony z nadrukiem + patyczki i zatyczki (750 zł); Projekt plakatu, ulotki, wydruk materiałów promujących wydarzenie (1550 zł); 60kg x 25 PLN słodycze z nadrukiem (1500 zł); Zakup nagród za udział w konkursach (1200 zł);

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Załączniki