Nowy plac zabaw w Parku Marysieńki – BO Gdynia

Nowy plac zabaw w Parku Marysieńki

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Nowy plac zabaw w Parku Marysieńki

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2022/ORL/0010
Dzielnica
Orłowo
Autor projektu
Piotr Spychalski
E-mail
piotr.spychalski29@gmail.com
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2022

Lokalizacja projektu:

Teren placu zabaw zlokalizowany jest w reprezentacyjnym miejscu w Orłowie, tuż obok plaży i molo. Jest często uczęszczanym miejscem niezależnie od pory roku. Stanowi dobrą wizytówkę dzielnicy.

Opis:

Celem projektu jest rewitalizacja i utworzenie nowego placu zabaw na terenie aktualnie zajmowanym przez stary i zniszczony, nieatrakcyjny i ubogo wyposażony plac zabaw wraz z infrastrukturą przylegającą. Miejsce to zlokalizowane jest w strategicznym, reprezentacyjnym punkcie, często uczęszczanym niezależnie od pory roku. Stworzenie nowego placu zabaw podniesie walory rekreacyjne i użytkowe Parku Marysieńki. Po rewitalizacji będzie stanowić doskonałą wizytówkę dzielnicy, aktualnie zaniedbaną i mało atrakcyjną.

Dostęp do placu zabaw powinien być możliwy dla wszystkich, bez względu na stopień sprawności. Dzięki rewitalizacji tego terenu i montażu urządzeń przeznaczonych dla osób zarówno pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami, uda się stworzyć miejsce rekreacji dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Orłowo.

Projekt obejmuje demontaż całego istniejącego wyposażenia placu zabaw oraz infrastruktury dodatkowej (ławek, stolików). W miejscach, gdzie aktualnie i w przyszłości będą zamontowane urządzenia zostanie wylana nawierzchnia bezpieczna EPDM we wzory marinistyczne, nawiązujące tematycznie do lokalizacji.

Zamontowane zostaną urządzenia pozwalające na korzystanie i dostęp użytkowników o różnym poziomie sprawności, atrakcyjne dla wszystkich grup użytkowników:
– karuzela integracyjna,
– piaskownica integracyjna podwyższona, zestaw piaskownic integracyjnych,
– labirynty integracyjny,
– bujak integracyjny,
– zestaw integracyjny,
– huśtawka bocianie gniazdo,
– telefon akustyczny,
– panel sensoryczny geometryczny,
– panel sensoryczny gong,
– panel sensoryczny akustyczny.
Coraz więcej dzieci w różnym wieku cierpi na zaburzenia integracji sensorycznej. Przy ciągach komunikacyjnych zostaną zamontowane urządzenia edukacyjne i sensoryczne – tablice sensoryczne, dwa urządzenia bloczki integracyjne, dwa urządzenia koło integracyjne, a także urządzenia akustyczne, poruszane przez wiatr, umożliwiające terapię, edukację i rozwój poznawczy dzieci.

Aktualnie istniejące stare ławki zastąpią nowe ławki dostępne i ławki dostępne sensoryczne – wygodne dla osób o różnym poziomie sprawności, także dla seniorów, atrakcyjne pod względem wzorniczym i użytkowym. Pojawi się też stolik integracyjny do gry w szachy.

Lokalizacja terenu przeznaczonego na plac zabaw jest doskonała – to teren nadmorski, z istniejącymi ciągami komunikacyjnymi z kostki brukowej, umożliwiającymi dostęp także osobom o ograniczonej mobilności. Niestety wyposażenie placu zabaw nie obejmuje urządzeń integracyjnych, atrakcyjnych dla wszystkich grup użytkowników. Są tam urządzenia dedykowane wyłącznie osobom pełnosprawnym. Istnieją ciągi komunikacyjne, ale brakuje możliwości dostępu dla osób z ograniczoną mobilnością do samych urządzeń, ponieważ zamontowane są na nawierzchni piaszczystej, momentami trawiastej.

Dzięki rewitalizacji tego terenu i montażu urządzeń przeznaczonych dla osób zarówno pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami, uda się stworzyć miejsce rekreacji dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Orłowo.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Demontaż istniejącego wyposażenia, wywóz15000 zł
Zakup urządzeń i ich montaż194500 zł
Wykonanie nawierzchni z EPDM w miejscach montażu urządzeń150000 zł
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa15000 zł
Tablica z regulaminem500 zł
Kosze na odpady1500 zł
Montaż nowego ogrodzenia15000 zł
Odtworzenie trawników3000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

394500 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki