Nowy plac zabaw przy ulicy Wrocławskiej – BO Gdynia

Nowy plac zabaw przy ulicy Wrocławskiej

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Nowy plac zabaw przy ulicy Wrocławskiej

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2022/ORL/0009
Dzielnica
Orłowo
Autor projektu
Piotr Spychalski
E-mail
piotr.spychalski29@gmail.com
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2022

Lokalizacja projektu:

Przy ulicy Wrocławskiej znajduje się ogrodzony teren istniejącego placu zabaw, przylegający do parkingu. Z drugiej strony znajduje się park przy hotelu Quadrille.

Opis:

Plac zabaw przy ulicy Wrocławskiej wymaga rewitalizacji poprzez usunięcie aktualnie zamontowanych, starych i nieatrakcyjnych już urządzeń. Na placu zabaw zostaną zamontowane nowe urządzenia oraz wykonana zostanie dodatkowa nawierzchnia w miejscach, gdzie aktualnie jej nie ma.

Dostęp do placu zabaw powinien być możliwy dla wszystkich, bez względu na stopień sprawności. Dzięki rewitalizacji tego terenu i montażu urządzeń przeznaczonych dla osób zarówno pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami, uda się stworzyć miejsce rekreacji dla wszystkich mieszkańców dzielnicy.

Projekt obejmuje demontaż zniszczonego wyposażenia placu zabaw oraz zastąpienie go nowymi, integracyjnymi urządzeniami na plac zabaw:
– karuzela integracyjna,
– piaskownica integracyjna podwyższona, zestaw piaskownic integracyjnych
– huśtawka integracyjna,
– labirynt integracyjny,
– zestaw integracyjny.

Coraz więcej dzieci w różnym wieku cierpi na zaburzenia integracji sensorycznej. Przy ciągach komunikacyjnych zostaną zamontowane urządzenia edukacyjne i sensoryczne: – tablice sensoryczne,
– bloczki integracyjne,
– koło integracyjne.
Zdemontowane zostaną stare ławki i zastąpione ławkami dostępnymi, a także ławkami dostępnymi sensorycznymi, wyposażonymi w elementy dodatkowe, sensoryczne.

Aktualnie na placu zabaw nie ma ani jednego urządzenia umożliwiającego dostęp osobom na wózkach oraz o ograniczonej mobilności.

Po rewitalizacji będzie stanowić doskonałą wizytówkę dzielnicy i miejsce zabawy wszystkich dzieci – pełnosprawnych oraz z niepełnosprawnością ruchową oraz intelektualną. Będzie też przyjazny dla seniorów pilnujących dzieci podczas zabawy.

Miejsca dojazdu do urządzeń, a także wokół nich uzupełnione zostaną o nawierzchnię z EPDM, co pozwoli to na dostęp osób o ograniczonej mobilności do urządzeń, a także ułatwi dojazd osobom z wózkami dziecięcymi, które aktualnie pozostawiają je na ciągach komunikacyjnych, utrudniając przejazd/przejście pozostałym osobom.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Demontaż istniejącego wyposażenia, wywóz15000 zł
Zakup urządzeń i ich montaż 235000 zł
Wykonanie nawierzchni EPDM 144000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

394000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki