Nowy plac zabaw przy ulicy Narcyzowej – BO Gdynia

Nowy plac zabaw przy ulicy Narcyzowej

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Nowy plac zabaw przy ulicy Narcyzowej

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2022/WIT/0004
Dzielnica
Witomino
Autor projektu
Piotr Spychalski
E-mail
piotr.spychalski29@gmail.com
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2022

Lokalizacja projektu:

Teren placu zabaw zlokalizowany jest przy ulicy Narcyzowej w pobliżu bloków mieszkalnych oraz terenu zalesionego, co stanowi doskonałą lokalizację do zagospodarowania jako teren rekreacyjny dla mieszkańców.

Opis:

Celem projektu jest rewitalizacja i utworzenie nowego placu zabaw na terenie aktualnie zajmowanym przez stary, nieatrakcyjny i bardzo ubogo wyposażony plac zabaw wraz z infrastrukturą przylegającą. Po rewitalizacji będzie stanowić doskonałą wizytówkę dzielnicy.

Dostęp do placu zabaw powinien być możliwy dla wszystkich, bez względu na stopień sprawności. Dzięki rewitalizacji tego terenu i montażu urządzeń przeznaczonych dla osób zarówno pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami, uda się stworzyć miejsce rekreacji dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Witomino.

Projekt obejmuje demontaż całego istniejącego wyposażenia placu zabaw oraz infrastruktury dodatkowej (ławki, ogrodzenia). W miejscach, gdzie aktualnie i w przyszłości będą zamontowane urządzenia zostanie wylana nawierzchnia bezpieczna EPDM. Zostaną utworzone ciągi piesze z kostki betonowej.

Zamontowane zostaną urządzenia pozwalające na korzystanie i dostęp użytkowników o różnym poziomie sprawności, atrakcyjne dla wszystkich grup użytkowników:
– karuzela integracyjna,
– piaskownica integracyjna podwyższona, zestaw piaskownic integracyjnych,
– labirynty integracyjny,
– bujak integracyjny,
– zestaw integracyjny,
– huśtawka bocianie gniazdo,
– telefon akustyczny,
– panel sensoryczny geometryczny,
– panel sensoryczny gong,
– panel sensoryczny akustyczny,
– ślizg na wzniesienie szeroki.

Zostanie wykorzystane naturalne wzniesienie pod lasem na montaż ślizgu o większej szerokości niż standardowy, by zapewnić możliwość korzystania dzieciom z opiekunem oraz młodzieży z niepełnosprawnością.

Coraz więcej dzieci w różnym wieku cierpi na zaburzenia integracji sensorycznej. Przy ciągach komunikacyjnych zostaną zamontowane urządzenia edukacyjne i sensoryczne – tablice sensoryczne, dwa urządzenia bloczki integracyjne, dwa urządzenia koło integracyjne, a także urządzenia akustyczne, poruszane przez wiatr, umożliwiające terapię, edukację i rozwój poznawczy dzieci.

Aktualnie istniejąca stara ławka zostanie zastąpiona nowymi ławkami dostępnymi i ławkami dostępnymi sensorycznymi – wygodnymi dla osób o różnym poziomie sprawności, także dla seniorów, atrakcyjne pod względem wzorniczym i użytkowym. Pojawi się też stolik integracyjny do gry w szachy, a także rabaty z niskimi krzewami, tablica informacyjna, śmietniki oraz stojak na rowery.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa30000 zł
Zakup urządzeń i ich montaż210000 zł
Wykonanie nawierzchni z EPDM w miejscach montażu urządzeń60000 zł
Budowa ciagów pieszych55000 zł
Odtworzenie trawników5700 zł
Budowa nowego ogrodzenia22000 zł
Demontaż istniejacego wyposazenia i utylizacja10705 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

393405 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki