Nowy plac zabaw przy bulwarze nadmorskim – BO Gdynia

Nowy plac zabaw przy bulwarze nadmorskim

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Nowy plac zabaw przy bulwarze nadmorskim

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2022/RED/0025
Dzielnica
Redłowo
Autor projektu
Piotr Spychalski
E-mail
piotr.spychalski29@gmail.com
Status:
Wycofany przez autora
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2022

Lokalizacja projektu:

Teren placu zabaw zlokalizowany jest w reprezentacyjnym miejscu, tuż przy Bulwarze Nadmorskim, obok plaży. Jest często uczęszczanym miejscem niezależnie od pory roku. Stanowi dobrą wizytówkę dzielnicy, aktualnie niestety zaniedbaną

Opis:

Celem projektu jest rewitalizacja i utworzenie nowego placu zabaw na terenie aktualnie zajmowanym przez stary i zniszczony, nieatrakcyjny i ubogo wyposażony plac zabaw wraz z infrastrukturą przylegającą. Miejsce to zlokalizowane jest w strategicznym, reprezentacyjnym punkcie, często uczęszczanym niezależnie od pory roku. Stworzenie nowego placu zabaw podniesie walory rekreacyjne i użytkowe Bulwaru Nadmorskiego Po rewitalizacji będzie stanowić doskonałą wizytówkę dzielnicy, aktualnie zaniedbaną i mało atrakcyjną.

Dostęp do placu zabaw powinien być możliwy dla wszystkich, bez względu na stopień sprawności. Dzięki rewitalizacji tego terenu i montażu urządzeń przeznaczonych dla osób zarówno pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami, uda się stworzyć miejsce rekreacji dla wszystkich mieszkańców dzielnicy.

Projekt obejmuje demontaż całego istniejącego wyposażenia placu zabaw. W miejscach, gdzie aktualnie i w przyszłości będą zamontowane urządzenia zostanie wylana nawierzchnia bezpieczna EPDM we wzory marinistyczne, nawiązujące tematycznie do lokalizacji.

Zamontowane zostaną urządzenia pozwalające na korzystanie i dostęp użytkowników o różnym poziomie sprawności, atrakcyjne dla wszystkich grup użytkowników:
– karuzela integracyjna,
– piaskownica integracyjna podwyższona, zestaw piaskownic integracyjnych,
– labirynty integracyjny,
– zestaw integracyjny,
– huśtawka bocianie gniazdo,
– telefon akustyczny,
– panel sensoryczny geometryczny,
– panel sensoryczny gong,
– panel sensoryczny akustyczny.

Coraz więcej dzieci w różnym wieku cierpi na zaburzenia integracji sensorycznej. Przy ciągach komunikacyjnych zostaną zamontowane urządzenia edukacyjne i sensoryczne – tablice sensoryczne,
– dwa urządzenia bloczki integracyjne,
– dwa urządzenia koło integracyjne,
– urządzenia akustyczne, poruszane przez wiatr, umożliwiające terapię, edukację i rozwój poznawczy wszystkich dzieci.

Aktualnie istniejące stare ławki zastąpią nowe ławki dostępne i ławki dostępne sensoryczne – wygodne dla osób o różnym poziomie sprawności, także dla seniorów, atrakcyjne pod względem wzorniczym i użytkowym. Pojawi się też stolik integracyjny do gry w szachy.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Demontaż istniejącego wyposażenia, wywóz10000 zł
Zakup urządzeń i ich montaż150000 zł
Wykonanie nawierzchni z EPDM w miejscach montażu urządzeń120000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

280000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki