Nowy plac przy ulicy Amona – BO Gdynia

Nowy plac przy ulicy Amona

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Nowy plac przy ulicy Amona

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2022/CHW/0006
Dzielnica
Chwarzno - Wiczlino
Autor projektu
Piotr Spychalski
E-mail
piotr.spychalski29@gmail.com
Status:
Wycofany przez autora
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2022

Lokalizacja projektu:

Teren placu zabaw zlokalizowany jest w otoczeniu osiedla domów jednorodzinnych i w tej lokalizacji stanowi jedyny taki obiekt w okolicy. Prowadzą do niego schody oraz podjazd.

Opis:

Celem projektu jest rewitalizacja i utworzenie nowego placu zabaw na terenie aktualnie zajmowanym przez stary i zniszczony, nieatrakcyjny i ubogo wyposażony plac zabaw wraz z infrastrukturą przylegającą. Plac zabaw znajduje się w otoczeniu osiedla domów jednorodzinnych i nie ma w okolicy innego podobnego obiektu. Sam teren jest ciekawy i potencjalnie atrakcyjny, jednak wymaga rewitalizacji i przystosowania do potrzeb osób o ograniczonej mobilności, a także osób z wózkami dziecięcymi.

Podjazd prowadzący aktualnie do placu zabaw jest zbyt stromy, by bezpiecznie wjechać wózkiem inwalidzkim albo wózkiem dziecięcym. W ramach projektu zostaną zamontowane barierki oraz przeprojektowany podjazd, by zapewnić maksymalny spadek terenu do 5%. Zniwelowaniu podlegać będzie też krawężnik znajdujący się u szczytu aktualnie istniejącego podjazdu, stanowiący aktualnie barierę w dostępie.

Projekt obejmuje demontaż całego istniejącego wyposażenia placu zabaw oraz infrastruktury dodatkowej w postaci ławek. W miejscach, gdzie aktualnie i w przyszłości będą zamontowane urządzenia zostanie wylana nawierzchnia bezpieczna EPDM.
Na ścieżkach pieszych, zgodnie z ich aktualnym przebiegiem, zostanie wykonana nawierzchnia przepuszczalna stabilizowana żywicą.

Zamontowane zostaną urządzenia pozwalające na korzystanie i dostęp użytkowników o różnym poziomie sprawności, atrakcyjne dla wszystkich grup użytkowników:
– karuzela integracyjna,
– piaskownica integracyjna podwyższona, zestaw piaskownic integracyjnych,
– labirynty integracyjny,
– bujak integracyjny,
– zestaw integracyjny,
– huśtawka bocianie gniazdo,
– telefon akustyczny,
– panel sensoryczny geometryczny,
– panel sensoryczny gong,
– panel sensoryczny akustyczny.

Coraz więcej dzieci w różnym wieku cierpi na zaburzenia integracji sensorycznej. Przy ciągach komunikacyjnych zostaną zamontowane urządzenia edukacyjne i sensoryczne – tablice sensoryczne, dwa urządzenia bloczki integracyjne, dwa urządzenia koło integracyjne, a także urządzenia akustyczne, poruszane przez wiatr, umożliwiające terapię, edukację i rozwój poznawczy dzieci.

Aktualnie istniejące stare ławki zastąpią nowe ławki dostępne i ławki dostępne sensoryczne – wygodne dla osób o różnym poziomie sprawności, także dla seniorów, atrakcyjne pod względem wzorniczym i użytkowym. Pojawi się też stolik integracyjny do gry w szachy. Stoły do gry w ping-ponga zostaną odświeżone i prawidłowo wypoziomowane.

Dzięki rewitalizacji tego terenu i montażu urządzeń przeznaczonych dla osób zarówno pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami, uda się stworzyć miejsce rekreacji dla wszystkich mieszkańców dzielnicy.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Demontaż istniejącego wyposażenia, wywóz15000 zł
Zakup urządzeń i ich montaż210000 zł
Wykonanie nawierzchni z EPDM w miejscach montażu urządzeń60000 zł
Wykonanie podjazdu100000 zł
Wykonanie nawierzchni stabilizowanej żywicą100000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

485000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki