Nowoczesny plac zabaw i siłownia zewnętrzna typu street workout przy ul. Miętowej – BO Gdynia

Nowoczesny plac zabaw i siłownia zewnętrzna typu street workout przy ul. Miętowej

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Nowoczesny plac zabaw i siłownia zewnętrzna typu street workout przy ul. Miętowej

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2022/DAB/0007
Dzielnica
Dąbrowa
Autor projektu
Marcin Tymieniecki
E-mail
marcinktymieniecki@gmail.com
Telefon
722375850
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2022

Lokalizacja projektu:

okolice ulicy Miętowej na przeciwko pętli autobusowej

Opis:

Celem zgłoszonego projektu jest utworzenie nowego, ogólnodostępnego, ogrodzonego i bezpiecznego placu zabaw dla dzieci, którego brakuje w tej części dzielnicy. Projekt przewiduje budowę ogrodzonego placu zabaw o powierzchni 300m2 z bezpiecznym dojściem oraz jedną bramką wejściową. Od wielu lat mieszkańcy zgłaszają potrzebę wybudowania nowoczesnego placu zabaw który będzie dostępny również dla dzieci z niepełnosprawnością Na placu zabaw znajdą się takie urządzenia jak: -średni zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami, -piaskownica ze stolikiem, -bujak sprężynowy z oparciem, -huśtawka „bocianie gniazdo”, -urządzenie sprawnościowe linarium, -huśtawka wahadłowa podwójna, -karuzela tarczowa, Dodatkowo na placu zabaw znajdą się ławki z oparciami i podłokietnikami, kosze na śmieci oraz stojak na rowery. Pod urządzeniami do zabawy przewidziana jest bezpieczna nawierzchnia syntetyczna. W obrębie placu zabaw będzie wykonany trawnik a poza nim odtworzony teren zielony z krzewami aby był bardziej przyjazny naturze. Przy doborze urządzeń będzie brane pod uwagę zapewnienie możliwości dostępu i zabawy OzN. W tym 1/3 urządzeń zabawowych przewidzianych w projekcie placu zabaw będzie spełniać wymogi dostępności dla dzieci z niepełnosprawnością. Również zestawy zabawowe spełniają wymagania dostępności, gdy 1/3 jego elementów spełnia warunki dostępności dla dzieci poruszających się na wózkach. Do placu zabaw powinno być zapewnione swobodne dojście bez barier, tj: pozwalające na poruszanie się osób na wózkach (rodziców jak i dzieci z niepełnosprawnością). Dojście do obiektu powinno być wykonane z nawierzchni dostępnej tj. nawierzchni utwardzonej, pozwalającej na swobodne poruszanie się. Plac zabaw usytuowany jest w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego ,przez co stanie się bardziej atrakcyjnym miejscem rekreacji i wypoczynku dla najmłodszych oraz ich rodziców.
Dodatkowo obok placu zabaw projekt zakłada budowę Parku Street Workout – miejsca do ćwiczeń siłowych składającego się z dwóch drabinek poziomych, drabinki pół skośnej, drabinki pionowej, drążka typu gąsienica, rury pole dance, liny do wspinania, wieży, kół gimnastycznych, wysięgnika do liny, poręczy równoległych, poręczy niskich i ławeczki skośnej do ćwiczeń. Projekt zawiera również wymianę nawierzchni na bezpieczną do ćwiczeń.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa15000 zł
Średni zestaw zabawowy45000 zł
Piaskownica wraz ze stolikiem do zabawy piaskiem6000 zł
Huśtawka potrójna z siedziskami typu: bocianie gniazdo, koszyk i ławeczka15000 zł
Bujak z oparciem3500 zł
Karuzela tarczowa6000 zł
Linarium65000 zł
Ławka z oparciem i podłokietnikami drewnianymi x 3 szt.4500 zł
Nawierzchnia z kostki betonowej: 160 m2 (wewnątrz placu + dojście)50000 zł
Nawierzchnia żwirowa: 75 m223500 zł
Trawnik wewnątrz placu + odtworzenie trawnika w otoczeniu placu + wykonanie cięć pielęgnacyjnych12400 zł
Nawierzchnia syntetyczna: 160 m255000 zł
Ogrodzenie z prętów stalowych + furtka35000 zł
Stojak na rowery3000 zł
siłownia street workout ( cena obejmuje urządzenia wraz z ich utrzymaniem)125000 zł
Tablica informacyjna o realizacji inwestycji z BO1200 zł
Tablica z regulaminem placu zabaw1285 zł
Tablica z regulaminem streetworkout1285 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

467670 zł

Mapa Lokalizacji