Nowa ścieżka rowerowa z Wiczlina do Dąbrowy – odcinek wzdłuż Wiczlińskiej od ulicy Filipkowskiego do Gwiezdnej – BO Gdynia

Nowa ścieżka rowerowa z Wiczlina do Dąbrowy – odcinek wzdłuż Wiczlińskiej od ulicy Filipkowskiego do Gwiezdnej

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Nowa ścieżka rowerowa z Wiczlina do Dąbrowy – odcinek wzdłuż Wiczlińskiej od ulicy Filipkowskiego do Gwiezdnej

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Chwarzno - Wiczlino
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Projekt przewiduje budowę drogi rowerowej wzdłuż ulicy Wiczlińskiej na odcinku między rondem przy „białej szkole” do ulicy Gwiezdnej.

Opis:

Razem poprawmy system ścieżek rowerowych w Gdyni! Gdyńskie drogi rowerowe cały czas nie stanowią spójnego i bezpiecznego systemu. Zmieńmy to głosując w Budżecie Obywatelskim. Wspólnie rozpocznijmy działania na rzecz połączenia rowerowego z Dąbrową i Karwinami.

Ulica Wiczlińska stanowi kręgosłup komunikacyjny zachodniej Gdyni i jej najdynamiczniej rozwijającej się części – Wiczlina. Dzięki tej ulicy mieszkańcy mają dojazd do dzielnic Dąbrowa, Karwiny i Wielki Kack. Przy ulicy tej zlokalizowanych jest szereg punktów usługowych takich jak sklepy wielobranżowe, czy dyskonty. Jest to także dojazd do szkoły nr 37.

Mimo to ulica Wiczlińska na tym fragmencie jest pozbawiona drogi rowerowej . Mieszkańcy zmuszeni są do jazdy jezdnią, jednakże lęk przed wypadkiem sprawia, że często łamią oni przepisy i jadą chodnikiem. To wszystko sprawia, że ruch rowerowy wzdłuż ulicy Wiczlińskiej w stronę Dąbrowy jest mniejszy niż np. w kierunku Lidla, czy Patia Róży. Powodem jest brak drogi rowerowej uznawanej za bezpieczną. To tłumi potencjał rozwoju zeroemisyjnego środka transportu, jakim jest rower.

Projekt polega na uzupełnieniu drogi rowerowej wzdłuż ulicy Wiczlińskiej, na odcinku Filipkowskiego-Gwiezdna. Zakłada się, że projekt stanowić będzie pierwszy etap sukcesywnego budowania połączenia rowerowego od Wiczlina i Chwarzna do Dąbrowy.

Im lepsze warunki do poruszania się rowerem, tym więcej mieszkańców wybierze rower. Im. Więcej gdynian wybierze rower, tym mniejsze będą korki na ulicach, tym mniejszy tłok będzie w komunikacji miejskiej, tym czystsze będzie powietrze, zaś ulice cichsze i bezpieczniejsze. Każdy z nas jest rowerzystą – część dojeżdża rowerem do pracy, inni do szkoły, zaś jeszcze inni wybierają rower jako rekreację. Stąd dalszy rozwój dróg rowerowych to same korzyści dla miasta i wszystkich jego mieszkańców.

Dlatego zachęcamy wszystkich do głosowania na nasz projekt!

Kalkulacja kosztów:

Budowa drogi rowerowej na wzdłuż ulicy Wiczlińskiej na odcinku Filipkowskiego-Gwiezdna (500mb*1500 zł) 750000
Dokumentacja projektowa odcinka (500mb*400 zł) 200000

Szacunkowa łączna wartość projektu

950000 zł

Załączniki